Kapat

Evinizin Havasını Temizleyecek 6 Bitki

Anasayfa
Bitki Evinizin Havasını Temizleyecek 6 Bitki

Evinizin havasını saran kimyasalları ve kanserojen maddeleri bu bitki türleri ile yok edebilirsiniz. Dışarıdaki kirli havaya bir yapabilmemiz pek mümkün olmasa da evimizin havasını değiştirebiliriz. Oda parfümleri kullanmak yerine evin kokusunu değiştiren bitkiler kullanarak ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Evinizin havasını temizlemeye yardımcı olabilecek o 5 bitki.

Önerilen Yazı  Leylak Yağının 5 Faydası

 

 

6 Barış Çiçeği ve Papatya

Bu iki bitki türü ev havasının o kötü havasını gidermede en iyi olanlarındandır. Bu bitkiler fazla ışığa ihtiyaç duymazlar ve bu nedenle her odaya gönül rahatlığıyla konulabilirler. Koyduğunuz andan itibaren evinizin içinde değişikliğin de farkına varırsınız.

 

 

5 Çam Ağacı

Eğer çok kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız çam ağacı da sizin için yararlı olacaktır. Çamın egzoz, karbondioksit ve diğer sanayi kirliliklerine karşı bir emiciliği bulunur.

Önerilen Yazı  Bahçe Nanesinin 5 Yararı

 

 

4 Philodendron

Bu bitki tahta eşyaların imalatında kullanılan zehirli maddeleri temizleyerek su buharı salar. Bu özelliği sayesinde de odanın kuruluğunu engellemiş olur.

 

 

3 Kurdele Çiçeği ve Örümcek Bitkisi

Bu bitkiler karbonmonoksiti yüzde 96 oranında yok etmektedirler. Karbonmonoksit oldukça zehirli olup renksiz ve kokusuzdur. Otomobiller, sigara dumanları ve jeneratör gibi şeyler karbonmonoksit üretiminin ana sebeplerindendir.

 

Önerilen Yazı  Taze Fasulyenin En Önemli 5 Faydası

 

2 Spatilyum ve Kaynana Dili

Bu bitklerde diğerleri gibi yine benzer türleri yok eder.Koridorlara ya da az ısınan odalara konulmaları tercih edilmelidir.Yatak odalarına konulmaları daha çok tercih edilmektedir.

 

 

1 Peygamber Kılıcı

Bu bitki muhtemelen kanser yaptığı düşünülen trikloretilen maddesini inhibe etmektedir. Bu madde deriyi ve mukozayı tahriş edici özelliğe sahiptir. Ayrıca sinir sistemi için de zararlıdır. Organik kimyasalların bozulmaları sırasında ortaya çıkar.

“Evinizin Havasını Temizleyecek 6 Bitki” üzerine 1 yorum

  1. Dnd can says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir