Kapat

Gıdıyı Yok Etmek İçin Yapılabilecek 5 Egzersiz

Anasayfa
Spor Gıdıyı Yok Etmek İçin Yapılabilecek 5 Egzersiz

Aşırı kilolu olmasanız bile, herkes gıdısından kesin olarak kurtulmak istiyor. Gıdı yalnızca fazla kiloların değil, aynı zamanda genetik faktörlerin, yaşın ve bazı sağlık durumlarının bir sonucudur. Bu yazımızda, gıdıyı azaltmak için yapabileceğiniz 5 egzersizden sizlere bahsedeceğiz. Eğer bunları düzenli olarak yaparsanız kısa süre içerisinde daha ince bir boyun elde edersiniz.

 

 • #1 Çenenizi Hareket Ettirin

  Gıdının nedeni her zaman fazla kilolar değildir. İster inanın ister inanmayın, çenenizi etkileyen gerginlikten de kaynaklanabilmektedirler. İster inanın ister inanmayın, çenenizi etkileyen gerginlikten dolayı meydana gelebilirler. Çenenizi sürekli olarak sıkılaştırmak çenenin alt bölgesindeki esnekliği ve sıkılığı büyük bir oranda etkileyebilir. Bu sebeple gıdının görünümünü azaltmak açısından her gün çene egzersizleri yapmalısınız. Aynı zamanda, bu alışkanlık diş gıcırdatma ile savaşmaya yardımcı olacaktır. Bunun için aşağıdaki hareketleri yapmanız sizin için faydalı olabilir: Ağzınızı açıp kapatın. Çenenizi sağa ve sola hareket ettirmeyi tekrarlayın. Çenenizi ileriye ve geri doğru hareket ettirin. Çeneniz ile sağa ve sola doğru daireler çizin.Ağzınızı açarak bazı hareketler yapın.

 • #2 Boynunuzu Hareket Ettirin

  Boynunuz yaşınızın bir göstergesidir. Eğer bunu bir an olsun aklınızdan çıkarırsanız, gıdı erken yaşlarda ortaya çıkacaktır. Yani, yüzünüzün bu kısmını her zaman güzel bir şekilde nemlendirmelisiniz. Aynı zamanda, daha güzel bir boyun için bazı egzersizler yapmalısınız. Bu egzersizleri uzanarak, oturarak ya da isteğinize bağlı ayakta yapabilirsiniz. Önemli olan boynunuzu herhangi bir yönde hareket ettirmenizdir. Fakat geriye doğru çok fazla hareket ettirmeniz tavsiye edilmez. Eğer uzanarak egzersiz yapıyorsanız böyle bir probleminiz kesinlikle olmayacaktır. Hareketleri azar azar yapmayı deneyin. Tüm kaslarınızı gevşeterek gerin.

 • #3 Ölü Hücrelerden Arındırma ve Fırçalama

  Boynunuzdaki sarkmayı ve gıdı görünümünü azaltmak için cilt bakımına da özen göstermeniz gerekmektedir. Vücudunuzun bu kısmını en az haftada bir kez ölü hücrelerden arındırmanız gerekmektedir. Bunun için satılan peeling ürünlerini satın alabileceğiniz gibi, kahve telvesi, tuz, karbonat ya da şeker kullanarak ev yapımı ürünlerle de cildinizi güzel bir şekilde arındırabilirsiniz. Kuru fırçalama tekniğini ölü hücreleri temizlemek ve cilt rejenerasyonunu iyileştirmek açısından kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, doğal bir kıl fırçası yardımı ile boynunuza masaj yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak bir dakikaya boyunca dikey hareketler yapın. Bunu yatmadan önce yapmak sizin için daha iyi olacaktır çünkü cildiniz kızaracaktır.

 • #4 Zeytinyağı ile Nemlendirme

  Cildinizi ölü hücrelerden arındırdıktan sonra bir diğer önemli nokta ise cildinizi nemlendirmenizdir. Pek çok insan yüzünü nemlendirse de boynunu nemlendirmeyi es geçmektedir. Bu sebeple, cildinizin bu kısmını nemlendirerek, boynunuza ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayarak sertliğini ve esnekliğini artırırsınız. Gıdı görünümünü azaltmak için kendi losyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Bunu yapmak için malzemeler ise: Yarım bardak badem veya sızma Hindistan cevizi yağı, 15 damla esansiyel greyfurt yağı, 5 damla lavanta yağı, 10 damla gül yağı. Uçucu yağlar, gıdıyı ortadan kaldırmak açısından çok faydalıdır. Greyfurt yağı fazla sıvıları gidermeye ve yağ yakmaya büyük bir oranda yardımcı olur .Lavanta yağı gerginliği rahatlatırken, gül yağı cildin sıkılığını arttırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, bu bileşenlerin kombinasyonu harika kokmaktadır. Yapılışı ve uygulanışı ise: İlk olarak, tüm malzemeleri karıştırın ve hava geçirmeyen bir kavanozun içerisine koyun. Daha sonra, uyandığınız zaman ve yatmadan önce olmak üzere  günde iki kez uygulayın.

 • #5 Kil Maskesi

  Çenenizin altında biriken toksinlerin ve sıvıların giderilmesine yardımcı olmak için bir kil maskesi uygulayabilirsiniz. Bu maske, vücudunuzun geri kalanı gibi boynunuz için de oldukça etkili olabilir. Aynı zamanda, kil pek çok mineral sağlar. Maskeyi yaparken, plastik veya metal mutfak eşyaları veya kapları kullanmamanız gerektiğini kesinlikle unutmayın. Bunun yerine cam veya seramik bir kap seçin. Aynı zamanda, çok kuru ise, kilin su yerine yoğurtla karıştırılması gerektiğini unutmayın.

Önerilen Yazı  Dünyanın En Tehlikeli 5 Sporu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir