Kapat

Görebileceğiniz En Değişik 5 Hayvan

Anasayfa
Hayvan Görebileceğiniz En Değişik 5 Hayvan

hiç duymadığınız hayvanlarda bulunabilir. Size anlatacağımız bu hayvanların görünüşleri çok değişik ve duymuş olma ihtimaliniz oldukça düşük olabilir. İşte dünyada bulunan en garip hayvanlardan 5 tanesi.

 

 

5 Pabuç Gagalı

Adından da yola çıkabileceğiniz üzere bu kuşun oldukça büyük pabuca benzeyen gagası bulunur. Bu kuş Doğu Afrika bölgesinde görülmektedir. Genel anlamda karşılaşabileceğiniz yerler ise Sudan ve Zambia’dır. Bu kuş’un boyu yaklaşık olarak 110 cm ile 152 cm arasında değişim gösterebilmektedir.

Önerilen Yazı  Dünyada En Kötü Kokuya Sahip Olan 5 Hayvan

 

 

4 Kör Yılan

Yakın bir zaman içerisinde yani 2011 yılında Amazon Nehrinde keşfedilmiş bir yılan cinsidir. Bu yılan türü aslında bakıldığında bir nevi su yılanı olarak görülmektedir fakat tek farkı ise gözlerinin olmamasıdır.

 

 

3 Umbonia Spinosa

Bu zamana kadar yapılan araştırmalara göre henüz tam anlamıyla sınıflandırılamamış olan bu böcek türünün ağustos böceği sınıfında olabileceği düşünülmektedir. Bitki gibi görünen o büyük sırtı sayesinde avını cezbederek kendine doğru çekiyor aynı zamanda da kamufle olabilme özelliğine sahip.

Önerilen Yazı  Tembel Hayvan Hakkında Bilinmeyen 5 Şey

 

 

2 Dev Tespih Böceği

Şu ana kadar görebileceğiniz en büyük böcek olabilecek kadar büyük. Hatta canlı olarak görseniz armadillo gibi bir hayvan bile sanabilirsiniz. Bu canlıyı açıklamamıza yetecek tek kelime ise; korkunç olacaktır.

 

 

1 Mavi Papağan Balığı

Neden adının mavi papağan balığı olduğu zaten resmini gördüğünüz ilk anda anlayabilirsiniz. Oldukça sevimli görünen bu mavi papağan balıklarının boyları 30-75 cm arasında değişim göstermektedir. Boyları  bazı durumlarda ise yaklaşık olarak 1,2 metreye kadar ulaşabilmektedir.

Önerilen Yazı  Kirpiler Hakkında 5 İlginç Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir