Kapat

Göz Altı Morlukları İçin 5 Çözüm Yolu

Anasayfa
Sağlık Göz Altı Morlukları İçin 5 Çözüm Yolu

Farklı bilinmeyen bir çok sebeplerden dolayı göz çevresinde koyu halkalar halinde görülen koyu lekeler her insanda bulunabilmektedir. Bu durum erkekler ve kadınlarda sık sık meydana gelebilen bir sorundur. Mor halkalar bazı zamanlarda çocuklarda da görülebilmektedir. İnsanlar yaşlandıkça deri incelir ve zaman içerisinde de kolajenler büyük bir kayba uğrar. Bu durum gözlerde daha belirgin hale gelen kan damarlarının büyük bir oranda dışarıdan koyu bir renkte görünmesine sebep olur.

 

Genel olarak çok fazla yorgun düşen kişilerde morluklar daha baskın ve yaygın bir şekilde meydana gelir. Göz altlarında meydana gelen morlukların sebebi birçok nedene bağlanabilmektedir. İşte bu dışarıdan pekte hoş görünmeyen morluklara bazı çözüm yolları.

 

 • #1 Zerdeçal

  Zerdeçal anti inflamatuar ve anti oksidan özellikleri nedeni ile bilinir ve göz altı morluklarına karşı büyük bir oranda etkilidir. Zerdeçal tozunu ananas suyu ile güzelce karıştırarak bir macun elde edin. Bu elde etmiş olduğunuz macunu gözlerinizin altında sizi rahatsız eden o morluklara 10-15 dakika boyunca masaj yardımı ile uygulayın. Böylece 3-4 gün sonra morluklarınızın azalarak gittiğini ve göz altınızdaki derinin de bu uygulama sayesinde iyice yumuşadığını göreceksiniz.Bu uygulamanın önemli detayı ise düzenli bir şekilde ara vermeden her gün uygulamaya devam edilmesidir.

 • #2 Soğuk Su

  Göz altı morluklarınızdan kurtulmanın en etkili ve en kolay sayılabilecek yöntemlerinden bir tanesi de soğuk sudur. Yapmanız gereken tek şey ise bir süre güneşin altında kaldıktan sonra özellikle de soğuk su olmak üzere gözlerinizi bu su ile yıkamaktır. Kan damarlarının yanı sıra göz altı morlukların ortadan kalkmasına büyük bir oranda yardımcı olur. Bunun yanında ise soğuk süt de aynı şekilde yardımcı olabilmektedir.

 • #3 Salatalık Suyu

  Salatalık gözlerinizde yatıştırıcı ve soğutma etkisi sağlayacak iyi doğal ilaçların en başında gelmektedir. Aynı zamanda günümüzde çok iyi bir cilt toneri halindedir. Bu uygulamada yapmanız gereken tek şey ise salatalığınızı presleyerek suyunu iyice çıkarmak ve bir pamuk yardımıyla gözlerinize salatalığın suyunu güzel bir şekilde uygulamaktır. 3-4 gün uyguladığınız zaman daha belirgin sonuçlar alacaksınızdır.Bu uygulamada da düzenli bir şekilde devam etmek önemlidir.

 • #4 Gül Suyu

  Cildiniz açısından kullanabileceğiniz en etkili doğal ürünlerden bir tanesi de gül suyudur. Bu inanılmaz şifa kaynağı olan gül suyu göz altı morluklarının zaman içerisinde ortadan kalkmasına da etkilidir. Kapalı olduğu halde göz kapaklarına ve göz altlarına pamuk yardamıyla uygulamakta mümkündür. Bu uygulama göz altı morluklarını büyük bir oranda giderdiği gibi aynı zamanda cildin gençleşmesini de sağlamaktadır.

 • #5 Elma

  Elmanın içerisinde bulundurduğu doğal asit göz altı morluklarını ve göz etrafındaki siyah halkaların giderilmesinde de oldukça önemli rol oynayabilmektedir. Küçük ince dilimler halinde elmayı kesin ve gözünüzün etrafındaki koyu renkte olan halkalara uygulayın, yarım saat bekleyin ve morluk gidene kadar da bu uygulamaya devam edin.

Önerilen Yazı  Kilo Verirken Yapılan 5 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir