Kapat

Göz Çevresi Kırışıkları İçi 5 Doğal Çözüm Yolu

Anasayfa
Kadın Göz Çevresi Kırışıkları İçi 5 Doğal Çözüm Yolu

Aynaya baktığınız zaman göz çevrenizde kırışıklıklar görmek sizin için oldukça can sıkıcı olabilir. Bu kırışan göz altları ilk yaşlanma belirtileri arasında bulunmaktadır. Göz çevresi kırışıklıkları güldüğünüz zaman, kaşlarınızı çattığınız da ya da kahkaha attığınız zaman ortaya çıkabilmektedir. Göz çevresindeki ince kırışıklıklar nedeniyle kadınları olduğundan daha da yaşlı göstermeye sebep olabilmektedir. Göz çevresindeki deri diğer yerlere oranla oldukça ince ve hassas bir yapıya sahiptir.

 

Yani göz çevresi kırışıklıkları ve yaşlanma lekeleri aslına bakılırsa yaşlı olmasanız bile kolaylıkla oluşabilmektedir. Bu tür göz çevresi kırışıklıkları derinin istenilen kadar nemi yeterince hapsedememesi ve kırışıklıkların kolaylıkla görünür hale gelmesi sonucu oluşmaktadır. Güneş hasarları , cildin esnekliğini kaybetmesi ve kolajen kaybının olması da göz çevresi kırışıklıkları oluşumuna büyük oranda sebep olmaktadır. Göz çevresi kırışıklıklarınızı daha aza indirmek adına uygulayabileceğiniz doğal çözümler bulunmaktadır. Bu doğal çözümler genellikle göz çevresi bölgesinin biraz dolgunlaşmasına ve göz çevresindeki hassas derinin istediği nemi alabilmesine yardımcı olmaktadır. Göz altı kırışıklıklarınız için evinizde uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunur. İşte göz çevresi kırışıkları için doğal çözüm yolları.

 

 

5 Hindistan Cevizi Yağı

Günlük olarak göz çevrenize bir miktar Hindistan cevizi yağını uygulayarak göz çevresi kırışıklıklarınızın azalmasına büyük oranda yardımcı olabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının günlük kullanımlarından en önemli faydası göz çevresi kırışıklıkları üzerindeki onarıcı etkisidir.Genel olarak yapılan araştırmalarda Hindistan cevizi yağının bileşenlerinin ciltteki kolajen üzerinde olumlu bir etkisi olduğu ortaya çıkartılmıştır.

Önerilen Yazı  Yağ Yakımında Etkili Olan 5 Besin

Yapılan bir araştırmaya göre Hindistan cevizi yağı ciltteki kolajeni büyük oranda arttırmaya yardımcı olmaktadır. Hindistan cevizi yağı içerisindeki antioksidan özellikleri sayesinde ciltte yaşlanmayı arttıran serbest radikalleri yok etmek konusunda büyük bir yardımcı görevi görmektedir. Hindistan cevizi yağını göz altı kırışıklıkları için günlük olarak göz çevresine doğrudan olarak uygulayabilirsiniz. Bir miktar Hindistan cevizi yağını elinize alın ve cilt tarafından emildiğini anlayıncaya kadar göz çevresi bölgesine yavaş bir şekilde masaj yaparak uygulayın. Hindistan cevizi yağını göz çevrenize günde iki defa uygulayabilirsiniz.

 

 

4 Aloe Vera

Eğer göz çevrenizdeki ince çizgilerden kurtulmak istiyorsanız göz çevresinde kaz ayağı çizgileri oluşan bölgeye bir miktar aloe vera jelini masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aloe vera jeli göz altı kırışıklıkları ve göz çevresinde oluşan ince çizgilerin görünümünü azaltmaya büyük oranda yardımcı olur ve cildin esnekliğini geri kazanma aşamasında fayda sağlar. Yapılan bir araştırmaya göre aloe vera jeli cildin esnekliğini zamanla arttırmakta ve cildin nem dengesini düzene sokmaktadır. Aloe vera jeli antioksidan özellikleri sayesinde ciltteki iltihabı da azaltmakta oldukça etkilidir.

Göz çevresi kırışıklıkları için aloe vera jelini kullanırken yüksek kalitede bir aloe vera jelini kullanıyor olmanız büyük önem taşımaktadır. İçeriğindeki ek maddelerin daha az bulunduğu aloe vera jellerini eczanelerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir miktar aloe vera jelini kullanarak göz çevrenizdeki deriye yavaş bir şekilde masaj yapın. Göz çevresinin nemini geri kazanması açısından bu işlemi günde 2-3 defa tekrarlamanız daha yararlı olacaktır. Aloe vera jeli her gün düzenli olarak kullanıldığı zaman kırışıklıkların derinleşmesini engeller ve kırışıklık görünümünü en az seviyeye indirir. Aloe vera jeli göz çevresindeki derinin yorgunluğunu azaltmada ve göz altı morluklarının kötü görünümünü azaltmada da oldukça etkilidir.

Önerilen Yazı  Çatlaklardan Kurtulmanın 5 Farklı Yolu

 

 

3 Avokado Yağı

Göz çevresi kırışıklıkları ve ince çizgilerin görünümünü avokado yağı yardımı ve diğer temel yağları karıştırarak en az seviyeye kadar azaltabilirsiniz. Avokado yağı ciltteki kolajen metabolizması üzerinde de oldukça etkili bir özelliğe sahiptir. Avokado yağı cildin kolajen yapısını güçlendirebilecek enzimler bulundurmaktadır. Göz altı kırışıklıklarının görünümünü azalttığı söylenen bilimsel olarakta ispatlanmış olan başka yağlar da bulunmaktadır. Bunlar limon yağı, ardıç yağı ve greyfurt yağı olarak bilinmektedir. Cilt sağlığınız adına temel yağları kullandığınız zaman bunları her daim başka bir taşıyıcı yağın içerisinde karıştırmanız büyük önem taşımaktadır.

İşte temel yağlar ve avokado yağını karıştırarak göz altı kırışıklıklarının en aza indirilmesi için hazırlayabileceğiniz doğal bir karışım: Birer damla limon yağı, ardıç yağı ve greyfurt yağını bir yemek kaşığı kadar avokado yağının içerisine ilave ederek güzelce karıştırın. Parmak uçlarınız yardımıyla karışımdan bir miktar alarak göz çevrenize yavaş bir şekilde masaj yaparak uygulayın. Bu karışımı günde 2 defa düzenli olarak uyguladığınız zaman göz altı kırışıklıkları belirli ölçüde azalmaya başlayacaktır.

 

 

2 Kakao Yağı

Göz çevrenize gerçek bir tedavi uygulamak ve göz altı kırışıklıkları görünümünü en aza indirmek istiyorsanız düzenli olarak kakao yağını kullanmanız gerekmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre kakao yağının içerisindeki antioksidan özellikle cildin yaşlanmasıyla mücadele etmekte önemlidir. Kakao yağının cilde faydalarının arasında en önemlileri cildin yaşlanmasını engellemek, UV güneş ışınlarının zararını engellemesi ve cilt sağlığını güçlendirmesi de bulunmaktadır. Kakao yağı cilt hastalıklarını iyileştirmede ve erken yaşlanmaya karşı cildinizi korumada oldukça etkilidir.

Önerilen Yazı  Modası Asla Geçmeyecek 5 Saç Kesim Modeli

Ciltteki kuruluk veya kırışıklıkları tedavi etmek istiyorsanız kakao yağını kullanacağınız zaman kakao yağını Hindistan cevizi yağı, hint yağı, jojoba ayğı veya tatlı badem yağı gibi diğer çeşitli yararlı ürünlerle karıştırmayı deneyiniz. Tek yapmanız gereken kakao yağı ile hazırlamış olduğunuz bu karışımı isteğinize bağlı olarak günde 2 veya 3 kere göz çevresine masaj ile uygulayarak cildi nemlendirebilirsiniz.

 

 

1 Salatalık

Salatalık göz çevresindeki kırışıklıklar ile doğal yollarla savaşan ve ince çizgilerin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olan yararlı özellikleri bulundurmaktadır. Gözlerine salatalık dilimleri koyan kadınlara hepimiz mutlaka tanıklık etmişizdir. Salatalık şiş gözlere iyi gelmesinin yanında cilt yaşlanmasını da önemli bir ölçüde geciktirmeye yardımcı olmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre salatalık özleri ciltteki elastini arttırmaya yardımcı olur ve antioksidan etkisini arttırır.

Salatalığın içerisindeki C vitamini ve serbest radikalleri engelleme kapasitesi salatalığı göz altı kırışıklıkları için yararlı bir hale getirmektedir. Salatalığı ince dilimler halinde kesin ve gözlerinize birer dilim olmak üzere salatalık koyun. 10-15 dakika boyunca bu şekilde gözünüzde bekletin. Salatalıkları alarak temiz bir havlu yardımı ile yüzünüzü silin. Ekstra nemlendirme ve daha hızlı bir etki için salatalıktan sonra göz çevrenize Hindistan cevizi yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir