Kapat

Gribi Hızlı Atlatmak İçin 5 Öneri

Anasayfa
Sağlık Gribi Hızlı Atlatmak İçin 5 Öneri

Gribal enfeksiyonların bulaşıcı etkisi nedeniyle herkesi etkisi altına almaya başalar. Herkesinde bileceği üzere grip’in en büyük ilacı C vitaminidir. Sizde Grip’ten bir an önce kurtulmak istiyorsanız bu yolları izleyebilirsiniz.

 

 • #1 Tedavinizi Aksatmayın

  Eğer doktora gittiyseniz doktorunuzun vermiş olduğu tedaviyi aksatmadan uygulayın. Kendi kendinize ilaç kullanmayın çünkü özellikle tedavi için alınacak olan antibiyotiklerin size bir yararı değil aksine zararı dokunacaktır. Sizin kendi kendinize kullanacağınız antibiyotikler değil de doktorunuzun reçete olarak vereceği vitamin ve ilaçları kullanın.

 • #2 İstirahat Edin

  Hastalık zamanlarında kişi sürekli olarak yatağında yatmasa bile yorucu işler yapmamalıdır. Hasta kişiler mutlaka bir kaç gün istirahat etmelidir nedeni ise çalışan veya öğrenci olan kişilerde çalışma verimsizliği oluşturur. İstirahat edilmediği sürece hastalığın düzelme süresi uzar bu yüzden kesinlikle dinlenilmelidir.

 • #3 Düzenli Uyku

  En önemli ayrıntılardan birisi olanda düzenli ve yeteri kadar uyumaktır. Uyku sırasında melatonin hormonu da salgılandığından dolayı uyku önemli bir etkendir. Günlük ortalama olarak 7 saat uyumak yeterli olacaktır.

 • #4 Sıvı Tüketimi

  Başta su olmak üzere bol bol tüketin. Bunun yanında ise bitki çaylarından da tüketebilirsiniz. Fakat her şeyin fazlası zararlı olduğundan dolayı aşırıya kaçmamaya çalışın.

 • #5 Beslenme

  C vitamini başta olmak üzere vücudun savunma sistemini güçlendiğinden bol bol tüketmeye özen gösterin. Yeşil yapraklı ve taze sebzeleri tüketmeniz de size faydalı olacaktır.

 

Önerilen Yazı  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 5 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir