Kapat

Gününüzü Daha Mutlu Geçirmenin 5 Yolu

Anasayfa
Kadın Gününüzü Daha Mutlu Geçirmenin 5 Yolu

Her insanın her günü aynı şekilde iyi motive edilmiş bir şekilde ilerlemeyebilir. Fakat bunun böyle olmasının nedeni de aslında bize bağlıdır. Biz her ne kadar mutlu ve istekli olabilirsek yaptığımız ya da yapacağımız işleri o denli güzel yapabiliriz. Kendinize göre küçük hedefler koyarak ilerlemekte sizi daha mutlu edecektir. Gün içerisinde mutlu olmanın bir çok yolu vardır. İşte gün içerisinde daha mutlu olabilmenin 5 yolu.

 

 

5 Enerjinizi Gününüze Göre Düzenleyin

Herkesin gün içinde enerjik olduğu saatler farklılık göstermektedir. Kimimiz sabah daha verimli çalışırken kimimiz öğleden sonra kendimizi daha iyi hissederiz. Kendinizi mercek altına almalısınız. Gün içinde en enerjik hissettiğiniz zamanı, en verimli çalışabildiğiniz zamanı ve enerjinizi neyin yerine getirebileceğini öğrenin. Bu soruların cevaplarına göre gününüzü bir düzene sokun. Sabah enerjiniz en üst seviyede ise, zorlandığınız işleri sabaha koyun ve günün geri kalan kısmını daha rahat bir şekilde geçirin. Sabahları sosyalleşmek de zorlanıyorsanız toplantılarınızı öğleden sonralarına göre programlayın.

Önerilen Yazı  Hamilelikte Çatlakları Önlemenin 5 Yolu

 

 

4 Negatif Düşünceli İnsanları Hayatınıza Almayın

Hayat çok kısa ve bu kısa zamanı enerjinizi çalan ve size negatiflik katan insanlarla harcamak oldukça gereksiz bir davranıştır.  Bu insanlarla olan iletişiminizi kesmelisiniz ya da elinizden geldiği kadarıyla bu insanlar uzak durmalısınız. Bu tür insanlar sizin yanınızda ve çevrenizde olmaya devam ettikçe sizin mutlu ve daha pozitif düşünen birisi olmanız imkansız hale gelir. Zaman geçtikçe sizde bir karamsarlığa kapılarak negatif düşüncelerle boğuşursunuz. Yani etrafınızdaki insanların da bu konuda oldukça büyük bir önemi vardır.

Önerilen Yazı  Maskara Kullanırken Yapılan 5 Hata

 

 

3 Gün İçerisinde Şekerleme Yapın

Şekerlemelerin tembel insanlara göre olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün. Araştırmalar gün için 20–40 dakika arasında uyumanın modu yükselttiğini, atiklik kazandırdığını, dikkati ve psikomotor becerilerini (beyin – vücut koordinasyonu) arttırdığını söylemektedir. Gün içinde aynı saatte ve 20–40 dakika aralığında kısa bir uyku sizi olduğunuzdan daha iyi hissettirecektir. Uyandıktan sonra tekrar çalışmaya başlamadan kendinize bir 15 dakika daha zaman tanımalısınız.

 

 

2 Uykunuzu Alın

Düzensiz uyku uyumanın depresyon ile ilişkisi araştırmalarla ortaya konulmuştur. Sadece mutsuzluk değil, yeterli uyku uyumamak unutkanlığa, cildin erken yaşlanmasına hatta kilo almaya bile sebep oluşturmaktadır. Her gün düzenli ve yeterli uyku uyuduğunuz dan cildiniz güzelleşir siz kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedersiniz. Bu yüzden uyku her ne kadar önemsiz gibi görünse de düzenli bir uyku oldukça önem taşımaktadır.

Önerilen Yazı  Hızlı Saç Uzatmanın 5 Yolu

 

 

1 Kitap Okuyun

10 sayfa bile olsa yatmadan önce kitap okumayı asla ihmal etmemelisiniz. Bu kadar basit ve eğlenceli bir hobinin ne kadar faydası olduğunu bilemezsiniz. Düzenli okuma alışkanlığı beyninizi çalıştırır,  konsantrasyonunuzu geliştirir ve yaşlılık kaynaklı unutma problemlerinizi azaltmada önem taşır. Özellikle, hayal ürünü olmayan kitaplar genel kültürünüzü arttırır, analitik düşünme yeteneğinize katkıda bulunur, her gün yeni bir şey öğrenmenize yardımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir