Kapat

Güzel Bir Cilt İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Anasayfa
Sağlık Güzel Bir Cilt İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Genelde her insanın dikkat ettiği şeylerin başında cildi gelir. Her gün insanların bilerek veya bilmeyerek yaptığı şeyler ciltlerini de etkilemektedir. Her ne kadar cildinize çok iyi bakıyor olduğunuzu düşünseniz bile dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. İşte bunların başında gelen güzel cilt için dikkat edilmesi gereken 5 şey.

 

 

5 Sivilceleri Sıkmak

Sivilcelerin görünümü her ne kadar hoş olmasa da onları sıkmak, onlarla uğraşmak cildinize zarar verir. Hatta bu uzun vadede sorunlara yol açabilir. Sivilcenizi sıktığınız zaman gözeneği tıkayan şey her ne kadar dışarı çıkıyor gibi dursa da aslında hala büyük bir kısmı içeride yani cildin altında kalmaya devam. Bu sebepten dolayı sivilcelerinizi sıkmak her ne kadar görüntüyü güzelleştirse de cildinize zarar vermektedir.

Önerilen Yazı  Kemik Erimesinin 5 Belirtisi

 

 

4 Tuzlu Yiyecekler Yemek

Tuzlu besinleri çok fazla tüketiyorsanız bu cildinizin susuz kalmasına yol açabilir. Tuzlu besinlerin içeriğindeki sodyum nedeniyle cildinizdeki nem emilir ve cildiniz kuru hale gelir. Cildinizin rengi solgunlaşır. Bu nedenle yediğiniz yiyecekler de sizin cildinizin güzelliği açısından büyük önem taşımaktadır. Siz her ne kadar tuzlu yiyeceklerden uzak durursanız cildinizde o kadar sağlığını korur.

Önerilen Yazı  Yorgun Hissetmenizin 5 Nedeni

 

 

3 Düzensiz Uyku

Uyku düzensizliği sizin yalnızca cildinizi değil tüm dengenizi etkilemektedir. Uykusuz kalmanız başta cildiniz olmak üzere organlarınızı da olumsuz etkiler. Uyku düzeniniz olmadığı sürece cildiniz solgun ve yıpranmış bir görünümde olur. Vücudunuzu onarmak için her şeyden önce uyku düzeninize kesinlikle dikkat etmelisiniz.

 

 

2 Güneş Kremi

Güneşin etrafa yaydığı UVA ışınları cildinizin kırışmasına neden olur. Her ne kadar siz göremiyor olsanız bile UVB ve UVA ışınları altına maruz kalan bir cilt yaşlılık kırışıklıkları, lekeleri ve cilt kanseri gibi problemleri ileride yaşayabilir. Kışın bile evden çıkmadan önce kendi cildinize uygun güneş kreminizi evden çıkmadan önce sürebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Balık Yağının Size Sağlayabileceği 5 Önemli Fayda

 

 

1 Asitli İçecekler

Asitli içecekleri tüketmek vücutta birikim yapmasına sebep olur. Bu da sizin yaşlanmanızı hızlandırır. Bu sebepten dolayı her ne kadar asitli içeceklerden uzak durursanız sizin için o kadar sağlıklı olacaktır. Asitli içecekleri tüketmek yerine bol bol su içmeniz cildinizin güzelliği açısından çok faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir