Kapat

Güzel Kaşlar İçin 5 İpucu

Anasayfa
Kadın Güzel Kaşlar İçin 5 İpucu

Kaşlar, yüzün en çok dikkat çekmekte olan bir parçasıdır. Elbette ki en önemli özellikleri, bilhassa kadınlar açısından, estetik görünümleridir. Kaşlar başka önemli amaçlara da hizmet ederler, örnek olarak gözleri yağmurdan, terden, güneş radyasyonundan, veya kir gibi zararlı maddelerden korurlar. Bu sebeple de sizlere, güzel kaşlara sahip olabilmeniz için 5 önemli tavsiye vereceğiz.

 

 

5 Asla Kaşlarınızı Tamamen Almayın

En çok yapılan bir hata, kaşları tamamen almak veya kazımaktır. Bunun tehlikeli olabileceği çok açıktır ve de estetik olarak pek fazla tavsiye edilmez. Öncelik olarak unutmayın ki, kaşların görevi gözleri korumak olduğu için vücudumuzun onlara ihtiyacı vardır; bu yüzden onları korumalısınız. İkinci olarak da, kaşları alıp yerlerine kalemle kaş çizmek hiçte güzel görünmez.

Önerilen Yazı  Çatlaklardan Kurtulmanın 5 Farklı Yolu

 

 

4 İç Kenarları Şekillendirin

Sizin yapabileceğiniz bir şey, kaşlarınızı yüzünüzün şekline göre veya kaşlarınızın özelliğine göre uygun olacak bir şekilde almaktır. Bu durumda kaşlarınızın orta kısımlarını şekillendirmenizi kesin olarak öneririz. Bunu yapmak çok basittir. Bir makyaj fırçasını burnunuzun bir kenarına dikey bir şekilde tutun. Fırçayı referans noktası olarak alarak dışında kalan kılları almayı deneyin.

Önerilen Yazı  Sağlıklı Dudaklara 5 Farklı Yolda Sahip Olun

 

 

3 Bazı Güzellik Ürünlerine Dikkat Edin

Pek çok kişi zararlı güzellik ürünleri hiç dikkat etmeksizin kullanmaktadır. Kaşlar söz konusu olduğu zaman, düşük kaliteli veya kalitesi şüpheli olan malzemeleri kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Bu konuda bir güzellik uzmanından tavsiyeler alarak yola çıkabilirsiniz. Estetik olarak ne kadar güzel görünseler bile, bu ürünler sizin açınızdan oldukça tehlikeli olabilirler.

 

 

2 Kaşlarınızı Duştan Sonra Alın

Kaş alma konusunda size bir tavsiyemiz, bu işlemi ılık veya sıcak bir duş sonrasında yapmanız gerektiğidir. Derinizdeki gözenekler daha açık olacağından dolayı kaş aldığınız yerlerde kızarma olmayacaktır. Kullandığınız aletlerin temiz ve bakımlı olmalarına da aynı zamanda dikkat etmeyi unutmayın. Aksi halde enfeksiyon kapmanıza büyük oranda sebep olabilirler.

Önerilen Yazı  5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi

 

 

1 Kaşlarınızı Nemlendirin Ve Tarayın

Kimyasal ürünler kullanmak zorunda kalmadan kaşlarınızı güzel bir şekilde yumuşatın. Genel olarak bu tip ürünler kaşlarınıza karton dokusu verir. Böyle bir durumda, normal bir nemlendirici krem kullanarak kaşlarınızı güzel bir şekilde yumuşatın.Aynı zamanda yumuşak bir kaş fırçası ile kaş taramak kaş çoğalmasını uyarmaya çok faydalı olabilir. Ayrıca zayıf kılların da dökülmesine yardımcı olur. Üstelik estetik olarak da iyidir, kaşlarınız zamanla daha iyi görünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir