Kapat

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İlginç Buluş

Anasayfa
Bilim Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İlginç Buluş

Günümüzde oldukça fazlalaşan buluşların kimisi işimize çok yararken kimisinin de hiç bir faydasını görmeyiz. Bu ilginç buluşlardan bazıları şaşırmanıza bile sebep olacak. İşte o 5 ilginç buluş ile karşınızdayız. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğimiz de karşınıza hayatımızı kolaylaştıracak ilginç buluşlar ile çıkıyoruz.

 

 

5 Temizleme Jeli

 

Temizliği diğer şeylere göre zor olan bilgisayar ve araç temizliği gibi temizliklerle küçük detayları bile temizler. Bilgisayar klavyesinin içine kaçan tozları ve parçaları çıkarmak için kendimizi debelerken bu jel sayesinde oldukça basit hale gelir.

Önerilen Yazı  Evrende En Çok Bulunan 5 Element

 

 

4 Işıklı Terlikler

Geceleri lavaboya gitmek için kalktığınızda veya bir işiniz olduğunda ışığı aramak yerine terliklerinizden çıkan ışık ile kolayca etrafınızı görebilirsiniz. Özellikle de elektrikler kesildiğinde geceleri ışık aramak yerine oldukça kolaylık yaratacak bir buluş.

 

 

3 Kendini Kurulayan Bank

Özellikle havanın yağmurlu olduğu zamandan kalan o ıslaklıkla oturulamayan banklar için oldukça iyi bir çözüm yoludur. Tek yapmanız gereken bankın kenarında bulunan kolu çevirmenizdir. Bu sayede bankın altta kalan kuru kısmı üste gelir.

Önerilen Yazı  Nikola Tesla'nın Ölümünden Sonrası

 

 

2 Tartılı Kesme Tahtası

Genellikle bir tarife bağlı olarak yemek yapan kişilerin en çok ihtiyaç duydukları şey mutfak tartısıdır. Bu buluş sayesinde mutfağınızda hem yiyeceğinizi kesip aynı zamanda da tartabiliyorsunuz.

 

 

1 Tarihli Saklama Kapları

Evinizde yapacağınız herhangi bir kek veya kurabiye gibi yiyecekleri yaptığınızda sizde acaba bozuldu mu gibi düşüncelere kapılıyorsanız bu kaplar sizin için iyi bir çözüm yolu olacaktır. Bu buluş sayesinde herhangi bir yiyeceği kabın içine koyup kendiniz tarihi belirliyorsunuz.

Önerilen Yazı  Stresi Azaltmanın 5 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir