Kapat

Her Sabah Ilık Limonlu Su İçmenin 5 Faydası

Anasayfa
Sağlık Her Sabah Ilık Limonlu Su İçmenin 5 Faydası

Limonun sağlımız üzerine olan faydaları yüzyıllardır bilinmekle beraber güçlü bir antibakteriyel olması bağışıklık sistemimizin çalışmasını tetikler. Sindirime yardımcı etkisi olmasından dolayı kilo verilmesine de yardımcı olur. Limon diğer maddelerin yanı sıra bağışıklık sistemimizi güçlendirip enfeksiyonlarla savaşan limoneni içerir. Her sabah limonlu su içmenin faydaları ise vücudumuza bir çok yönden yarar sağlamaktadır.

 

 • #1 Sindirimi Kolaylaştırır

  Limon suyu vücutta istenmeyen gereksiz toksinleri vücuttan uzaklaştırır. İçeceğiniz limonlu su karaciğerin sindirimi için gerekli olan öd sıvısını salgılamaya yardımcı olur. Mineral bakımından değerleri yüksek olan limon sindirim sisteminizdeki toksinleri atmaya yardımcı olur. Limonun sindirim kolaylaştırıcı faydaları reflü, geğirme ve karın şişmesi gibi hazımsızlık belirtisi gösteren rahatsızlıkları birazda olsa hafifletir.

 • #2 Kilo Vermeye Yardım Eder

  Limon suyu özellikle başta olmak üzere kilo vermede etkilidir. Özellikle harika bir arındırıcı ve iltihap sökücüdür. Limonun içerisinde C vitamini bulunur ve bu yüzden de bol miktarda antioksidan içerir. Limonlu su içtiğiniz zaman canınızın tatlı bir şeyler çekmesini önler bunun nedeni ise içerisinde pektin lifi bulunmasıdır.

 • #3 Nefesi Tazeler

  Özellikle limon, nane ve yoğurt ağız kokusunu önlemek yada gidermek adına birebirdir. Limon suyu ağız kokusunu gidermenin dışında diş ağrıları ve diş eti iltihabını hafifletmeye yardımcı olur. Önemli bir nokta ise sitrik asit diş minesini aşındırabilir; bu sebepten dolayı ya dişinizi limonlu su içmeden önce fırçalayın yada limonlu içtikten sonra dişinizi fırçalamak için biraz bekleyin.

 • #4 Lenf Sistemine Su Kazandırır

  İçeceğiniz ılık limon suyu bedeninizin kaybetmiş olduğu sıvıları geri kazandırır ve bağışıklık sisteminize yardımcı olur. Vücudunuz gün içerisinde susuz kaldığında yorgunluk veya yavaşlık, bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi, kabızlık, enerjisizlik, yüksek veya düşük tansiyon, uykusuzluk gibi belirli sorunlar ortaya çıkabilir.

 • #5 Cildinizi Arındırır

  Limon suyunu yüzünüzü temizlemenin yanı sıra, ellerinizdeki ve cildinizdeki yağı temizlemek amacıyla da kullanabilirsiniz. Limonun içerisinde bulunan C vitamini sayesinde diğer antioksidanlar, kırışıklıkları ve siyah noktaları azaltmaya yardım eder. C vitamin sivilceye neden olan bakterileri öldürdüğünden sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için büyük önem taşır. Özellikle artan yaş ile ortaya çıkan çizikleri azaltmak için üzerlerine doğrudan limon sürebilirsiniz. Limonun içerisinde bulunan C vitamini cildinizin içeriden canlanıp yenilenmesini sağlar.

Önerilen Yazı  Diyabetin İlk 5 Belirtisi Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir