Kapat

Herkese Göre En Güzel Kokan 5 Çicek

Anasayfa
Bitki Herkese Göre En Güzel Kokan 5 Çicek

O kadar güzel kokuya sahip çiçekler vardır ki siz bile onların görünüşüne değil kokularına kanarsınız. Bu yazımızda çicek kokuları ve anlamlarını öğreneceğiz. Bazı çiçekler ise ne bir kokuya ne de bir özel güzelliğe sahip olmaz. En güzel kokuya sahip bu 5 çiçeğin ise kokuları geçmez kalıcılığa sahiptirler. En güzel kokan çiçekler denildiğine herkesin aklına farklı bir çiçek ismi ve akla kazınan o koku gelse dahi vazgeçilmeyen bazı çiçekler vardır. Sizler için hazırladığımız ve genellikle bir çok kişiler tarafından bilinen çiçekler.

Önerilen Yazı  Cevizin 5 Önemli Faydası

En Güzel Kokan Çiçekler

 

5 Manolya Çiçeği

Manolya Çiçeği

Manolya çiçekleri genelde beyaz renklere sahip olup bazende pembe renklidirler. Manolya çiçekleri akşamları güzel kokan çiçekler olarak bilinir. Çiçeklerin boyutları ise iki avucu dolduracak büyüklüğe sahiptirler. Ülkemizde bulunan manolya çiçekleri ilkbaharda kendini gösterip açmaya başlarlar. Yeşilliğin tekrar dünyaya gelmeye başlamasının habercisidir. Manolyalar uzun günlerde meltem esintisi yaratırlar.

 

4 Beyaz Kenarlı Mor Leylak

Beyaz Kenarlı Mor Leylak

Leylakların çok güçlü bir kokuya sahip olmaları güzel bir şeydir. Bu kadar güzel kokuya sahip olan bu çiçeği arılar çok sever bu sebepten dolayı burnumuza çok yaklaştırmamız doğru olmaz. Pembe , mor ve eflatun renginde olmasına karşın beyaz rengi de oldukça güzel kokar. Küçük ağacımsı bir bitkiden yetişir leylak.Sokak satıcıları bu çiçeği satmak isteseler de leylak koparıldığı an solacak bir çiçektir.

Önerilen Yazı  Mangonun 5 Önemli Faydası

 

3 Menekşe

Menekşe

Menekşeler değişik yapıya sahip olan çiçeklerdir. Bahçenin en kuytu veya gölge yerlerinde zorlukla karşılaşabileceğiniz ince ve narin yapılı çiçek türüdür. Tüm menekşe çeşitleri aynı güzellikte kokuya sahip değildirler. Mor menekşeler her yerde bulunamaz fakat buna karşın pembe renkli menekşeler en güzel kokuya sahip olanlarıdır.

 

2 Kokulu Bezelye Çiceği

Kokulu Bezelye Çiceği

Çoğu çiçek çeşidine karşı en güzel kokan çiçek çeşididir. Birçok farklı renk kombinasyonu olarak bulunabilir. Tüm farklı renklerinin ve renk kombinasyonlarının hepsinin kokusu birbirinden farklıdır. Dağınık olarak yetişen bu bitki çiçek açmadan önce pek dikkat çekici değildir ama açtıktan sonra ise kokusunun güzelliği değişmez.

Önerilen Yazı  Maydonozun Sağlık Açısından 5 Önemli Faydası

 

1 Gül

Gül

Güller genel olarak tüm dünyada güzel kokularıyla bilinirler. Fakat son yıllarda yalnızca görüntü amaçlı üretilen ve kokusu olmayan çiçekler haline gelmişlerdir. Bu sebepten dolayı üretilme çiçeklere değil de bahçelerde yetişen güllere bakmanız daha iyi olur. En güzel kokan gül çiçekleri ise mor ve sarı renkte güllerdir.

“Herkese Göre En Güzel Kokan 5 Çicek” üzerine 3 yorum

  1. Ahmet says:
  2. Kamaraa says:
  3. onur beşen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir