Kapat

Hızlı Saç Uzatmanın 5 Yolu

Anasayfa
Kadın Hızlı Saç Uzatmanın 5 Yolu

Kadınların canları sıkıldığında kendilerinde bir değişiklik yapmak istediklerinde ilk şey saçlarını kestirmek ya da boyatmaktır. Bir kadının kendisine yaptığı bakımın en büyük rolünü üstlenen saçlar renk, uzunluk, şekil olarak oldukça önemlidir. Sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmak için yapılacak bazı yöntemler vardır. Eğer ki saçlarımızı çabuk uzatmak istiyor isek bunun için ise bilinen bir kaç hızlı saç uzatma yolu denen bir kaç şeyden sizlere söz etmek istiyoruz.

 

 

5 Su İçmek

Saç uzatmanın yolları yalnızca dışarıdan uygulanacak yöntemlerle sınırlı değildir. Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız günde yaklaşık olarak 8 bardak su içmeniz gerekir. Bu suda yaklaşık olarak 1,5-2 litredir. Toksinleri vücuttan uzaklaştırarak metabolizmanın hızlanmasına neden olur. Su saçlarınızın güçlü kalmasını ve de çabuk uzamasını sağlayacaktır. İçeceğiniz bolca su sayesinde saçlarınızın nemli kalacak ve kırılmasını önlemiş olacaksınızdır.

Önerilen Yazı  Antik Çağlardan Günümüze Gelen 5 Güzellik Tüyosu

 

 

4 Saçları Taramak

Sabah akşam saçlarınızı düzenli olarak taramakta saç uzatmanın yolları arasındadır. Bu sayede tarayarak saç diplerine masaj yapmış olursunuz ve bu sayede de kan akışınız hızlanır saçlarınızda beslenmiş olur. Beslenmiş olan saçlarınız doğal olarak daha hızlı uzayacaktır. Kullanacağınız tarağın geniş dişli olması saçlarınızın kırılmasını engelleyecektir.

 

 

Önerilen Yazı  Cilde İyi Gelen 5 Vitamin

3 Düzenli Beslenmek

Beslenmenize önem vermek saç uzatmanın yolları arasında en önemlilerinden bir tanesidir. Saçlarınızın parlak olması ve hızlı uzamasını sağlayan protein bolca tüketilmelidir. Hazır gıdalar ve fazla yağlı gıdalar yerine daha sağlıklı olan balık, kırmızı et, sebze ve meyve bolca tüketilmesi gereken besinlerdir.

 

 

2 Vitamin

Saçları hiç uzamayan ve sağlıksız saçlara sahip olan bayanların çoğunda görülen vitaminsizlik saçların kurumasına ve yıpranmasına sebep olur. Saç uzamasına yardımcı olacak olan vitamin B, A ve C ve bunların yanında multi vitaminleri almak saç uzatmaya yardımcıdır. Bu vitaminleri doğal besinlerden alabildiğiniz gibi özellikle biotin hapı kullanarak kalın ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

 

 

1 Elma Sirkesi

 

Bu yöntemlerin dışında gerçekten çok daha uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız bu uygulamayı yapabilirsiniz. Uygulama için durulama suyunuza 2-3 damla miktarında elma sirkesi damlatmak yeterli olacaktır. Elma sirkesi saç köklerinizi besleyerek istediğiniz uzunlukta saça sahip olmanıza yardımcı olur. Sirke kokusunu sevmeyenler suyun içerisine uçucu doğal yağlardan veya esanslardan ekleyebilir.

“Hızlı Saç Uzatmanın 5 Yolu” üzerine 1 yorum

  1. Berat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir