Kapat

İlginç 5 Yılbaşı Geleneği

Anasayfa
Gündem İlginç 5 Yılbaşı Geleneği

Dünyanın farklı ülkelerinde yılbaşı geceleri insanlar hala kendi geleneklerine özel şeyleri yapmaya devam etmektedir. Bunlar bize oldukça değişik gelebilir. İşte 5 ilginç yılbaşı gelenekleri.

 

 

5 Çin

Çin’de kutlamalara başlamadan önce geçen yıldan kalan kötü şansı göndermek amacıyla evlerinin tamamını temizlerler. Aynı zamanda şans getirmesi için evlerine çeşitli çiçek ve bitkiler alıyorlar. Daha sonra onları kırmızı zarfların içinde çocuklara şans parası olarak veriyorlar.

Önerilen Yazı  Dünyada Popüler 8 Markanın Türkçe Karşılığı Nedir ?

 

 

4 Danimarka

Danimarka’da insanlar eski tabakları yılbaşı gecesi için saklıyorlar. Yılbaşı gecesi gece yarısından önce en sevdikleri arkadaşlarının kapılarının önünde o tabakları tek tek kırıyorlar. Bunu yapmalarının nedeni ise hem o arkadaşlarını sevdiklerini gösteriyorlar hem de kötü şansın onlardan uzak olmasını sağlıyorlar.

 

 

3 İskoçya

İskoçya’da  saatler gece yarısını vurur vurmaz eşin dostun evine ilk giden kişi olmak için bir yarış başlatırlar. İlk gidenler gittikleri evlere ayrıca para, ekmek, tuz, kömür, viski gibi kültürel bolluk sembollerinden de götürmektedirler.

Önerilen Yazı  29 Ekim'e Dair İçinizi Coşturacak 11 Tweet

 

 

2 Brezilya

Brezilya’ da  yeni yıla girerken 7 dalga üzerinden atlarsanız şansınızın iyi olacağı söylenir. Ayrıca kötü ruhları uzaklaştırmak için yılbaşında genel olarak herkes beyaz giymeye özen gösterir.

 

 

1 Kolombiya

Kolombiya’da  yılbaşı gecesi sokağın etrafında boş bir valizle biraz gezmek, bütün yılın gezerek geçeceği anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir