Kapat

İtalya’da Gezilmesi Gereken 5 Yer

Anasayfa
Seyahat İtalya’da Gezilmesi Gereken 5 Yer

Her noktasında farklı kültür ve değişik özellikleri barındıran İtalya gezmek için ideal olan yerlerden birisidir. Hem tarihi açısından hemde gezilecek yerlerinin çok olması bakımından sayıca fazla turist barındıran bir ülkedir. İtalya’nın sahilleri, sokakları adaları herkesin hayalini süsleyen ve gidip gezilmesi gerekip bu güzellikleri görebileceğimiz bir ülkedir. İtalya’da gezilecek yerler olarak bir çok şehir, yerler olsa da sizlere bu listeyi hazırlar iken epeyce bir zorlandığımızı belirtmek isterim.

 

 

1 Venedik

Venedik İtalya’da gezilecek yerler arasından en sıra dışı olan şehirdir. Venedik’te yüzlerce köprü ve kanal bulunur. Şehirde kara parçasının olmaması şehri daha özel bir hala sokuyor. Bu sayede de insanlar ulaşımlarını deniz taksileri ile sağlıyorlar. Bir yerden bir yere giderken birden çok kanal ve köprü geçerek gitmek istedikleri yerlere ulaşmış oluyorlar. Bu sebepten dolayı Venedik gondolları, kanalları ve köprüleriyle ünlü bir şehir haline gelip filmlerde, masallarda, öykülerde ki yerini almıştır.

Önerilen Yazı  Dünyanın En İyi 5 Müzesi

 

 

2 Floransa

Avrupa’nın en önemli şehirlerinden birisi olan Floransa’da gezilecek bir çok yer bulunur. Şehri ikiye ayıran Arno Nehri’nin bulunduğu bu şehir birbirinden güzel tarihi eserleri, sanat müzeleri ve değişik meydanları ile gören herkesi kendine aşık eden bir şehirdir. Floransa’nın sokaklarında bir tur atıp gezmek bile insana farklı duygular katıp şairimsi yönüne ortaya çıkarmaya yeterde artar.

Önerilen Yazı  Roma'nın Gezilecek En Güzel 5 Yeri

 

 

3 Roma

Roma tarihsel açıdan çok büyük bir öneme sahiptir. Adına şarkılar yazılıp çizildiği bir şehir olan Roma bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve bundan dolayı antik yapılara ev sahipliği yapmayı da ihmal etmemiştir. Roma’da gezilebilecek çok fazla tarihi yer ve yapı bulunur. Roma dünyada en çok turistin gezmek için geldiği yerlerden birisidir. Romanın bu kadar ünlü olmasının sebeplerinin birisi eski Roma eserlerinin günümüze kadar gelmesi ve insanların bunları merak edip görmeye gitmesinden kaynaklanmaktadır.

 

 

4 Pompei

Antik kent kalıntıları ile Dünyanın dört bir yanından insanın ağırlandığı şehirdir. Eski zamanında kötü olayların olduğu bir kesimdi. Büyük bir volkanik patlama sonucunda tüm şehir yok olmuştur. Şehirde tek bir canlı dahi kalmamıştır. Pompei rastgele olarak keşfedilmiş bir şehirdir. Bu yerde gezmek her ne kadar insanın tüylerini ürpertse de kişiyi etkileyen bir şehir olarak göze çarpar.

Önerilen Yazı  Akdeniz Ve Ege Bölgelerimiz de Hem İş Hem Tatil İmkanı

 

 

5 Pisa

İtalyanın en meşhur yerlerinden birisi olan Pisa kulesi eğik duruşlu olması nedeniyle insanları şaşırtır. Pisa kulesinin tamamı beyaz mermerden yapılmış ve 8 katlı bir yapıdır. Merdivenler 300 katlı olup tepeye kadar çıkmak isteyenler tepeye çıkabilirler. Eğer burayı da gezip görmek isterseniz başta tercih edeceğiniz yerlerden birisi olabilir.

“İtalya’da Gezilmesi Gereken 5 Yer” üzerine 1 yorum

  1. Ege says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir