Kapat

Kafanızı Rahatlatabileceğiniz 5 Yöntem

Anasayfa
Spor Kafanızı Rahatlatabileceğiniz 5 Yöntem

Eski çağlardan beridir insanlar kafalarını rahatlatmak veya boşaltmak için çeşitli yöntemleri denemişlerdir. Herkes birazda olsa bazen bilinç dışına çıkarak daha güzel duygular hissetmeye ihtiyaç duyuyoruz. Kendimizi bir çıkmazda gibi hissettiren bize iyi gelmeyen duygular birçok psikolojik soruna neden olabilmektedirler. Aslında bu tür olumsuzlukların arasından ilaç veya bitki tedavisi gibi yöntemler olmadan kurtulabilmek mümkün. Yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunur. İşte sizinde kendinizin uygulayabileceğiniz kafa rahatlatma yöntemleri.

 

Kafa Boşaltma Teknikleri

5 Meditasyon Yapmak

Meditasyon Yapmak

Günlük yaşamınızda meditasyonu yaparak alışkanlık haline getirmeniz sizin rahatlamanız açısından çok fazla etkili olacaktır. Günümüzde birçok insan uykusuzluk problemi yaşamaktadır. Bu problemi ortaya kaldırmak için de uyku önce yapılacak olan 15-20 dakikalık meditasyon düşüncelerinizin temize çekilmesini sağlayarak rahat bir uykuya dalmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra konsantrasyonu arttırmak için de meditasyona başvurabilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucunda da ilaçları kullanıp yan etkileriyle uğraşmak yerine herhangi bir probleminizi meditasyon yaparak çözebilirsiniz.

Önerilen Yazı  16-17 Sezonu Süper Lig En Çok Kazanan 5 Futbolcu

 

4 Dans Etmek

Dans Etmek

Sizin için vücudunuzu ritmik olarak sallamanın büyük bir önemi vardır. Müziğin ritmine göre yapacağınız her hareket vücudunuzun endorfin salgılamasına neden olacaktır. Meditasyon zihninizi ve algınızı ve algınızı şekillendirmede önemli etkiye sahiptir. Bazı zamanlarda meditasyon sırasında rengarenk geometrik şekiller görmenize ve mutlu olmanız buna bağlıdır. Beynimiz meditasyon yapılmadığı süre boyunca epifiz bezini aktive edemez. Bu sayede meditasyonun nasıl bir önemi olduğunu da anlayabilirsiniz. Yoga yapan birçok insan bu duyguyu daha önce  mutlaka hissetmiştir.

Önerilen Yazı  Beşiktaş Değeri En Yüksek 17-18 Sezonu 5 Oyuncusu

 

3 Kundalini Yoga

Kundalini Yoga

Kundalini yoga hayattaki kutsal amacınızı bulmanıza yardımcı olur.Kundalini yoga pratiği kendinizi her şeyin başında spiritüel bir varlık olarak düşünmeniz için sizi destekler ve vücudunuzun kutsal bilincin bir parçası olmak için tasarlandığını anlayabilmenizi sağlar.Kundalini yogayı yaptığınız sırada hareket edersiniz , nefes alırsınız ve sizin yüksek varlığınızla , sonsuzla ve gerçek kimliğiniz ile yaşamanız gereken deneyiminiz için gerekli olan bilinç seviyenizi desteklersiniz.

 

2 Bilinçli Bir Şekilde Nefes Almak

Bilinçli Bir Şekilde Nefes Almak

Nefes almak her insanın hayatının bir tamamlayıcısıdır ve biz bunun sonsuza kadar süreceğini düşünme eylemi içindeyiz. Kalbimiz nasıl atıyorsa aynı şekilde nefes almamızda her gün bitmeden aynı şekilde devam eder. Vücudumuzun otomatik olarak yaptığı işlemler bazen bizim farkındalığımızın ardına düşer. Buna örnek olarak ; genzimize su kaçana kadar veya saunaya girene kadar nefes almamızın nasıl güçleştiğinin farkına varmayız. Bu farkındalığı yaratmanın en başında ise nasıl bilinçli olarak nefes alacağımızı bilmekle başlar. Nefesimiz vücudumuzun akışını kontrol etmektedir. Değişik tekniklerin tüm deneyimleri sırasında nefes alma sanatı farkındalığı arttırmada ilk yoldur.

Önerilen Yazı  Dünyada Bulunan 5 İlginç Spor

 

1 Kaslarınızı Gevşetin

Kaslarınızı Gevşetin

Konsantrasyon sorunları, engellenemeyen düşünceler, diğer bazı zihinsel gerginlikler ve beraberinde getirdiği bedensel gerginlik için etkili bir rahatlama tekniği olarak bilinmektedir. Düzenli bir uygulama, vücudun farklı bölgelerinde oluşan kasılma ve gevşemelere olan farkındalığımızı arttırabilir. Bu farkındalık da stresle beraber gelen kas gerginliğini fark etmenize ve onu ortadan kaldırmanıza sebep olmaktadır. Bedeninizi rahatlatmak zihninizin de rahatlamasına neden olacaktır. Bu uygulamayı yapmadan önce, geçmişinizde kaz spazmı ve kas problemleri yaşamış iseniz, uygulama öncesinde doktorunuza danışmanız gerekli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir