Kapat

Kalorisi Az Olan 5 Sebze Meyve

Anasayfa
Sağlık Kalorisi Az Olan 5 Sebze Meyve

Ağzının hiç boş kalmasını istemeyen, sık sık bir şeyler yeme isteği duyan kişiler için hem sağlıklı hem de sürekli yese de kilo aldırmayacak olan yiyecekler vardır. Kilo vermekte istiyorsanız önemli olan ne yediğinizdir bunu dikkate alırsanız dilediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Kalorisi az olan yiyecekleri ne kadar çok yeseniz bile sizi pişmanlığa uğratmayacak işte o 5 yiyecek.

 

 

5 Kereviz Sapı

 

Yalnızca 5 kaloriye sahip olan kereviz sapını sadece diyet yapan kilosuna dikkat edenlerin yiyeceği olduğunu düşünmeyin. Yüzlerce besin değerine sahip olan kereviz sapında bulunan ”phthalides” gibi bazı fitokimyasallar damar duvarlarındaki kas dokularını gevşetir, kan akışını hızlandırır ve kan basıncının düşmesini sağlar.

Önerilen Yazı  Saç Dökülmesine İyi Gelen 5 Yiyecek

 

 

4 Tere

Yaklaşık olarak 450 gram tere yerseniz, 53 kalori almış olursunuz. Bununla beraber yanında içerdiği A,C ve K vitaminleri sayesinde de tere oldukça faydalıdır. ”American Journal Of Clinical Nutrition” adında dergide yayınlanan araştırmada, günde 85 gram tere yemek, kanserle savaşan lutein ve beta karoten gibi antioksidanların seviyesinin artmasını sağlar.

Önerilen Yazı  Sağlıklı Kilo Vermek İçin En Önemli 5 Kural

 

 

3 Ispanak

Temel Reis’ in de en sevdiği yemek olan ıspanaktan 15 tabak yerseniz ancak 100 kalori almış olursunuz. Bununla beraber K vitamini açısından zengin olan ıspanakta kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko, selenyum da bulunur. Rutgers Üniversitesi’nde görevli araştırmacılara göre, ıspanağın içinde kas dokularının kendisini daha hızlı tamir etmelerine izin veren bir hormon bulunur.

 

 

2 Kivi

Lif, potasyum ve E vitamini içeren kivinin sayesinde sizde günlük ihtiyacınız kadar C vitamini fazlasıyla almış olursunuz. Ayrıca en önemli şeyde birisi ise bu meyveden maksimum fayda kazanmak istiyorsanız kabuğuyla beraber tüketmelisiniz.

Önerilen Yazı  Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Kolay Yolu

 

 

1 Semizotu

Bazı ülkelerde sebze olarak bilinirken bazı ülkelerde ise şifalı bir ot olarak bilinen semizotunda çok fazla miktarda Omega-3 yağ asidi bulunur. Bunun yanı sıra bilim adamları bu bitkinin diğer sebze ya da meyvelerden 10-20 kat daha fazla melatonin içerdiğini söylüyorlar. Semizotunu isteğinize bağlı olarak pişirerek ya da salatalarınızda çiğ olarak tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir