Kapat

Kanserden Koruyan 5 Besin

Anasayfa
Sağlık Kanserden Koruyan 5 Besin

Kanser riskini en aza indirmek için bol sebze ve meyve gibi şeylerle beslenmek önemlidir. Kırmızı et tüketimi azaltılıp balık tüketimi arttırılmalıdır. Yemeklerde bol zeytinyağı kullanılmalı ve aynı zamanda da alkol kullanılmamalıdır. Sizler içinde bu yazımızda kansere karşı koruyan besinlere yer vermiş bulunuyoruz.

 

Her gün yaşadığımız bazı şeyler, bazı durumlar, yediklerimiz içtiklerimiz bizi kansere itmektedir. Kanserden korunma yolları için ise aşağıda yer alan besinleri tercih ederek kanser olma riskinizi azaltabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kuru Yaban Mersini 'nin Sağlık Açısından 5 Faydası

 

 

5 Soya Fasulyesi

Soya fasulyesi başta göğüs ve prostat olmak üzere kanser riskini azaltmaya yardımcı olur. Soya fasulyesini fazla tüketen ülkelerde göğüz ve prostat kanserinin daha az oranda karşılaşıldığı görülmüştür. Soya fasulyesi izoflavonlardan zengindir.

 

 

4 Yeşil Çay

Yeşil çayın içeriğindeki epigallakateşin gallatın kansere karşı potansiyel bir önleyici etkisi vardır. Sadece yeşil çay olmayıp siyah, beyaz ve oolong çayından zengindir. Birde baktığımız zaman bioflavonoidler açısından da oldukça zengin olan çay sizi kanser için koruyabilir ve içeriği nedeniyle de kansere karşı önleyici etkisi bulunur.

Önerilen Yazı  Hindistan Cevizi Yağının 5 Faydası

 

 

3 Zeytinyağı

Akdeniz bölgesinin vazgeçilmezi olan zeytinyağı hem kansere hem de kalp hastalıklarına iyi gelerek risk oranlarını azaltır.Günlük beslenmemizde kullanmamız gereken en önemli ve gerekli yağ zeytinyağıdır.

 

 

2 Ceviz

Ceviz antikarsinojenik etkisi olan yağ asitlerini içermektedir. Aynı zamanda ceviz kolesterol açısından da oldukça etkilidir. Kalp damar sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Önerilen Yazı  Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Kolay Yolu

 

 

1 Soğan ve Sarımsak

Kansere karşı en büyük koruyucu besinlerdendir.İçerdikleri biyoaktif sülfür sayesinde bu etkiler meydana gelir.Kış aylarında gripten korunmak adına da fayda sağlayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir