Kapat

Kediler Hakkında En Az Bilinen 5 Şey

Anasayfa
Hayvan Kediler Hakkında En Az Bilinen 5 Şey

Evinizde bir kedi besliyorsanız artık onun her hareketini yada her miyavlamasının ne anlama geldiğini anlıyorum diye sayabilirsiniz. Her ne kadar bir kedi sahibi bile olsanız onlar hakkında bilmediğiniz şeyler çıkabilir. Evimizin haylaz ufaklıkları olan kediler hakkında en az bilinenler adlı yazısı ile karşınızdayız.

 

 

5 Size Alerjileri Olabilir

Evinizde beslediğiniz kediniz sürekli olarak hapşırıyor ise  bunun suçlusu siz olabilirsiniz.Yapılan araştırmalara göre 200 kedi içerisinden birisinde görülen kedi astımı insanların yaşantıları nedeniyle artış göstermektedir. Kediler sürekli olarak evde kapalı tutulduğu için sigara tozu ve benzeri gibi şeylerden kolayca etkilenebilir.

Önerilen Yazı  En Güzel Kanatlara Sahip 5 Kelebek

 

 

4 Kedinizi Sevmeniz Onun Hoşuna Gider

Genel olarak okuduğunuz yazılarda kedinizi sevmenizin onu sinirlendireceği tarzında yazılar okumuş olabilirsiniz.Fakat yapılan araştırmalara göre aslında kediler okşanmaktan hoşlanırlar.Bazı kediler gerçekten bundan hoşlanmayabilir ancak yinede sevmenize izin verirler.

 

 

3 Kediler İlk Olarak Çin’de Evcilleştirilmişler

Yapılan araştırmalar sonucunda kedilerin ilk feda yaklaşık 4000 yıl önce Antik Mısır da  evcilleştirildiğini düşünüyorlardı fakat 2013 yılında yapılan yeni bir araştırma yaklaşık 5300 yıl önce Çin de evcil kedilerin varlığının izini buldu. Bu araştırmaya göre kediler tarım yapılan ve depolanan yerlerdeki kemirgenleri çekici buldular. Bu da insanların işlerine yaradı, kediler fareleri temizliyordu, böylelikle hem kedi karnını doyurmuş oluyordu hem de tahıllar kemirgenler tarafından korunmuş oluyordu.

Önerilen Yazı  Dünyada En Kötü Kokuya Sahip Olan 5 Hayvan

 

 

2 Kedilerin Belirli Bir Alışkanlıkları Vardır

Sağlıklı kedilerde bile kumunun dışına dışkı yapma, kusma ve iştahsızlık gibi hastalık belirtileri ortaya çıkabilir. Yapılan araştırmalara göre günlük alışkanlıkları değişen sağlıklı kedilerin bu şekilde tepki verdikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden kedilerin günlük alışkanlıklarını değiştirmemeye özen gösterin.

 

 

1 Vakitlerini Kendilerini Temizlemeye Ayırırlar

Yapılan araştırmalara göre kediler zamanlarının %30 ile 50 arasını kendilerini temizlemek için harcıyorlar. Kendini temizlemenin birçok yararlı yanı vardır; kendini serinletir, rahatlatır, kan dolaşımını rahatlatır ve avcı hayvanların dikkatlerini çekebilecek kokulardan kurtulmayı sağlar. Bazen kediniz sizi bile yalayabilir, bu onun sizi ailesinin bir parçası olarak gördüğü anlamına gelir.

Önerilen Yazı  Böceklerden Kurtulmak İçin 5 Doğal Çare

“Kediler Hakkında En Az Bilinen 5 Şey” üzerine 1 yorum

  1. Mücahit says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir