Kapat

Kedinizi Mutlu Edebilecek 5 Önemli Bilgi

Anasayfa
Hayvan Kedinizi Mutlu Edebilecek 5 Önemli Bilgi

Eğer evinizde kediniz varsa aslında onları mutlu edebilmek oldukça kolaydır. Bazı kediler her ne kadar mızmız olsa bile hepsini mutlu etmenin bir yolu vardır. Önemli olan ise her kedinin birbirinden farklı olduğunu bilmektir. Ancak her kediyi mutlu etmek için ortak yönlerde bulunur. İşte bu ortak yönlere örnek olarak 5 önemli bilgi.

 

 

5 Kedilerinizin Duygularının Olduğunu Kabullenin

Belki de kedi sahiplenirken başlanabilecek en doğru noktalarında başında bu gelebilir. Her kedinin birbirinden farklı karakteri vardır. Korkma, sevme, kızma veya küsme gibi tıpkı bizler gibi birçok hislere sahip olduklarını asla aklımızdan çıkarmamamız gerekmektedir. Yüksek sesten hoşlanmama, oyuncu olma gibi kedilerin genel olarak huyları hakkında bilgi edinme de kedinizi daha iyi tanımanız açısından size oldukça fayda sağlar.

Önerilen Yazı  Karıncalardan Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

4 Kedinizi Cezalandırmayın

Kedilerin cezalandırılarak eğitilemeyeceğini her ne kadar çabuk kabullenirseniz kedinizi o kadar kısa sürede eğitmeye başlayabilirsiniz. En başında kedileri diğer hiçbir evcil hayvanla karşılaştırmamanız gerekmektedir. Çünkü kediler kendi kafasının dikine giden, oldukça inatçı birer canlılardır. İstedikleri zamanda istedikleri şeyi yapmak isteyen ve meraklarından her türlü derdi başlarına açabilecek sevimli birer dostlarımızdır. Tabi kide her kedinin kendine ait farklı size kötü gelebilecek özellikleri olabilir ama eğer siz bu kediye sahipseniz onu olduğu gibi sevmeye alışmalısınız.

 

 

3 Avcılık İçgüdülerini Asla Engellemeyin

Kediler her ne kadar yıllar öncesinde evcilleştirilmiş olsalar da, avlanma içgüdüleri asla yok olmaz her zaman bu içgüdüleriyle yaşarlar. Zaten içgüdü dediğimiz şey doğuştan gelir ve yok edilebilmesi asla mümkün olamayan bir şeydir. Bu nedenle evinizde sinek veya böcek avına çıkan kedinize ceza vermeye ve ona kızmaya asla kalkışmamalısınız çünkü bu onlar açısından oldukça doğal bir davranıştır ve onları son derece mutlu eden bir olaydır. Siz onları bu konuda her ne kadar rahat bırakırsanız onlarda o kadar mutlu olurlar.

Önerilen Yazı  Evde Beslemesi En Kolay 5 Hayvan

 

 

2 Onlarla İyi Vakit Geçirin

Tabi kide vakit geçirmek dediğimiz sadece sizin canınız istediğinde ya da zorunda kaldığınız için değil, kedinizi mutlu etmek ve aranızda güzel bir iletişim kurmak için zamanınızı biraz da onlara ayırın. İsteğinize bağlı olarak oyun oynayın, isterseniz sevdiği mamayı yiyişini izleyin, ya da sadece başını da okşayabilirsiniz. Ama tüm kalbinizle ve aklınızla o an onun için orada bunları yapıyor olun. Kedinizi en mutlu edecek şeylerin en başında sahibinin kendisiyle hoş vakit geçirmesidir. Aynı zamanda bu aktiviteler kedinizin hoşuna gitmesinin yanı sıra size de çok iyi gelecektir.

Önerilen Yazı  Sahibini Peşini Köpek Gibi Takip Eden 5 Kedi Cinsi

 

 

1 Kedinizin Uykusunu Bölmeyin

En anlaşılır örneğiyle kendimizden yola çıkarsak, bir başkası tarafından aniden uyandırılmak sizin hoşunuza gitmeyeceği gibi kedilerinde aynı şekilde hiç hoşuna gitmez. Çünkü günlerinin büyük bir bölümünü uyuyarak geçiren kediler, uykularında gayet mutlu ve huzurlu hissetmektedirler. Bu anlarını durduk yere bölmemeye dikkat etmelisiniz.

“Kedinizi Mutlu Edebilecek 5 Önemli Bilgi” üzerine 1 yorum

  1. halitaga says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir