Kapat

Kilo Vermenize Yardımı Dokunmayan 5 Egzersiz

Anasayfa
Spor Kilo Vermenize Yardımı Dokunmayan 5 Egzersiz

Genel olarak terleten her gezersiniz kilo verdirmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte bazı egzersizlerin her ne kadar faydası olsa bile kilo vermenize yardımcı olmayabilmektedir. Herkes tarafından alışılmış bir düşünce de spor kilo vermek amacıyla yapılır, fakat bu düşünce kesin olarak yanlıştır. Kilo vermenizi etkilemeyecek bazı egzersizlerde mevcuttur. Bu tür egzersizler formda olan ve yalnızca kaslarını güçlü bir hale sokmak isteyen kişiler için idealdir. İşte bu tarz kilo verme hızını değiştirmeyen bazı egzersizler.

 

 

5 CrossFit

Son yıllarda popüler hale gelen CrossFit kilo vermenize yardımcı olamayacak bir egzersizdir. CrossFit oldukça ağır bir spor olarak bilinse bile kilo vermek açısından uygun değildir.Eğer formda olmadan bu spora başlarsanız bazı yaralanmalara sebep olabilirsiniz.İdeal kiloya ulaşmış, formda ve egzersiz yapaya alışık iseniz CrossFit tamda sizin için uygun olan bir spordur.Aynı zamanda da basit egzersizler yaparak başlamak ve dengesizlikleri önlemek açısından beslenmenize dikkat etmek oldukça önemlidir.

Önerilen Yazı  Dünyada Bulunan 5 İlginç Spor

 

 

4 Yoga

Yoga da CrossFit gibi kilo vermenize yardımı dokunmayacak olan bir egzersizdir. Yoga yanı zamanda stres giderici özelliğe sahiptir. Dışarıdan bakıldığı zaman yoga her ne kadar yorucu ve yorgun gelse bile aslına bakılırsa rahatlatıcı bir egzersizdir. Yoga CrossFit’e oranla daha fazla bir süredir yapılmaya devam edilmektedir. Yoga sporu hayatınızın bir parçası haline getirmeye, nefesinizi, duruşunuzu ve sağlığınızı iyileştirmeye başlamak açısından oldukça harika bir seçenektir. Kalori yakmak bakımından 1 saat yoga yapmak size 150 kalori yaktırır. Öte yandan 30 dakika yürüyüş ile 311 kalori yakabilirsiniz.

Önerilen Yazı  İp Atlamanın 5 Harika Yararı

 

 

3 Uzun Kardiyo Seansları

Bir kaç yıl öncesinde kardiyo herkes tarafından bilinen bir spordu. O zamanlarda insanlar her yerde rahatlıkla kardiyo egzersizleri yapabiliyordu. Fakat insanlar o zaman kardiyonun kilo vermeye herhangi bir yardımı olmadığını bilmiyordu. Kardiyo güçlenmek, daha esnek olmak, kas gücünü arttırmak ve metabolizmayı hızlandırmak açısından oldukça etkilidir. Kardiyo yaparak çok kalori yakamasanız bile fiziksel görünüşünüz değişecektir.Haftada iki seans 30 dakika olmak koşuluyla kardiyo yapabilirsiniz. Zaman içerisinde nefes alıp verişinizin değişeceğini fark edeceksinizdir.

 

 

2 Pilates

Pilateste aynı şekilde yogaya benzerdir ve pilateste kilo vermenize yardımcı olmamaktadır. Pilateste yıllardan beri yapılmakta olan ve en bilindik sporlardan bir tanesidir. Pilates, zamanla daha esnek bir hale gelmenize yardımcı olur. Gevşemenize ve gerginliğinizin giderilmesine yardımcı olur.Pilates daha güçlü kaslara sahip olmanıza yardımcı olarak yaralanmalarınızın daha çabuk iyileşmesine destek sağlar. Pilates, orta yaşlı insanlar açısından ideal bir spordur.

Önerilen Yazı  Dünyanin En İyi̇ 5 Kadin Futbolcusu

 

 

1 Vücudun Yalnızca Tek bir Kısmını Çalıştıran Egzersizler

Kilo vermenize bir katkısı bulunmayan diğer egzersiz ise vücudun yalnızca bir kısmını çalıştıran egzersizlerdir. İnsanlar genel olarak bu tür egzersizleri belirli bölgelerindeki yağları yasak için yapmaktadırlar. Çoğu insan az enerji harcamak ister bu sebeple de anlık sonuç veren egzersizlere yönelirler. Ancak sağlıklı olabilmek için tüm vücudu çalıştırmak gerekir. Eğer vücudunuzun belirli bölgelerini çalıştırmak istiyorsanız,egzersiz programınıza vücudunuzun her yerini çalıştıracak bir egzersiz ekleyin. Aynı zaman da ne kadar ilerleme kaydettiğinizi görmek için bir uzman eşliğinde çalışmak sizin için iyi olacaktır. Bu sayede de yaralanma riskini en aza indirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir