Kapat

Kırık Saç Uçlarını Onarmanın 5 Çözüm Yolu

Anasayfa
Kadın Kırık Saç Uçlarını Onarmanın 5 Çözüm Yolu

Bütün kadınların ortak bir sorunu haline gelen saçlar biz istemeden sürekli kırılıyor. Bunun sonucunda ise ortaya hiç hoş olmayan kötü görüntüler çıkabiliyor. Bu kötü görüntüleri engellemek için bir çok yöntem bulunmasına rağmen siz değerli okuyucularımıza kırık saç uçları nasıl onarılır ve kırık saç görüntüsünden nasıl kurtulabileceğinizi izah edeceğiz.

 

 • #1 Saç Diplerinizi Şampuanlayın

  Genel olarak saç uçlarımız değilde saç diplerimiz kirlendiği için saçlarımızı yıkarız. Bu yüzden saçınızı yıkarken saç uçlarınıza gelmeyecek şekilde yalnızca diplerini şampuanlamanız ve masaj yaparak uygulamanız etkili bir yöntem olacaktır.

 • #2 Düzleştirici ve Maşa

  Saçlarınızı ısıya maruz bırakmadan önce mutlaka saçınıza ısıdan koruyucu bakım kremi uygulamayı unutmayın. Daha sonra ise saçlarınızı düzleştirirken kıvrılmaması için öncesinde taramayı deneyebilirsiniz. Maşa kullanırken ise saçlarınızı şekillendirmeye uçtan değilde saç diplerinden başlayarak şekillendirebilirsiniz. Bu sayede saç uçlarınız maşanın dışında kalır ve ısıdan etkilenmez.

 • #3 Duştan Sonra Havluyla Kurutmak

  Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla ovalamak yerine pamuklu bir tişörte saçlarınızı sarabilirsiniz. Saçınızdaki nemi aldıktan sonra çıkarıp kendi kendine kurumasını bekleyebilirsiniz.

 • #4 Saç Fırçası

  Saça zarar vermek adına en büyük etkenlerden biriside tarak seçimidir. Saçlarınızı taramak için mutlaka sentetik olmayan doğal yumuşak kıllara sahip fırçaları kullanabilirsiniz.

 • #5 Saç Uçlarını Besleyin

  Her zaman banyoda kendi saçlarınıza uygun olan bir saç kremi kullanmanız önemli bir detay olacaktır. Ayrıca saç kreminin yanı sıra yine kendi saç tipinize alacağınız uygun yağları da saçınıza bakım yapmak için kullanabilirsiniz.

 

Önerilen Yazı  Kadınlarda Kalp Krizinin 5 Belirtisi

“Kırık Saç Uçlarını Onarmanın 5 Çözüm Yolu” üzerine 1 yorum

 1. Melek says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir