Kapat

Kirpiklerinizi Gürleştirmenin 5 Yolu

Anasayfa
Kadın Kirpiklerinizi Gürleştirmenin 5 Yolu

Tüm kadınların en çok özen gösterdikleri şeylerden biriside kirpikleridir. Kirpiklerin gür ve güzel durması her kadın için önemli bir detaydır. Kendi evinizde bulunan ürünlerle kirpiklerinize bakım yaparak gürleştirebiliriniz. Sizde aşağıda yer alan kirpik gürleştirmek için yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

 • #1 Kirpiklerinizi Tarayın

  Günde iki defa olmak üzere kirpiklerinizi taramaya özen gösterin. Eğer evinizde bir kirpik fırçası yoksa temiz bir maskarayı da kullanabilirsiniz. Fırçanızın üzerine ekleyeceğiniz bir kaç damla E vitamini sayesinde kirpiklerinizin dökülmesini engellemiş olacaksınız. Kirpiklerinizi düzenli olarak taramanız da onları daha sağlıklı ve gür hale getirecektir.

 • #2 Kirpiklerinize Zeytin Yağı Sürün

  Kirpiklerinize düzenli aralıklarla zeytinyağı sürün. Zeytinyağı saçları güçlendirmek  içinde  kullanılmaktadır. Pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağı damlatın ve hafifçe kirpiklerinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile nazikçe  yıkayın. Bu yöntemi istediğiniz sonuca ulaşıncaya kadar uygulayabilirsiniz.

 • #3 Kirpiklerinize Vazelin Sürün

  Zeytinyağında olduğu gibi vazelinde kirpiklerin uzamasını harekete geçirir. Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelini sürün ve sabah kalktığınızda ılık su ile durulayın.

 • #4 Protein Bakımından Zengin Besinler Tüketin

  Balık, yumurta ve yoğurt gibi besinleri tüketmeye çalışın. Protein içeriği fazla olan besinler kirpiklerinizin uzamasını destekler. Bu sebepten dolayı yediklerinize dikkat ederek proteini bol besinler tüketin.

 • #5 Kirpiklerinize Yeşil Çay Uygulayın

  Elinize aldığınız bir parça pamuğu yeşil çaya batırın ve masaj yaparak kirpiklerinize yayın. Yeşil çayın içeriği sebebiyle kirpiklerinizin uzamasını harekete geçirir ve sağlıklı kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Önerilen Yazı  Sağlıklı Dudaklara 5 Farklı Yolda Sahip Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir