Kapat

Kirpiler Hakkında 5 İlginç Bilgi

Anasayfa
Hayvan Kirpiler Hakkında 5 İlginç Bilgi

Kirpiler üzerinde yapılan araştırmalara göre yeryüzünde yaşayan en eski memelilerden oldukları kabul edilir. Kirpiler hakkında şuana kadar bilmediğimiz veya bize ilginç gelebilecek bilgiler bulunabilir. İşte sizler için hazırladığımız kirpiler hakkında bilmediğiniz bilgiler.

 

 • #1 İğneleri

  Kirpilerin ilk doğduklarından beri iğnelerinin sayısı zamanla artabiliyor. Yetişkinlik seviyesine geldiklerinde ise iğnelerinin sayısı yaklaşık olarak 7 bini bulabiliyor.

 • #2 Kendileri Koruma Özellikleri

  İğnelerini dikleştirerek kendilerini koruma özelliği olan kirpilerin bunun dışında başka bir savunma mekanizmaları da vardır. Kendilerini inanılmaz derecede hızlı olarak top haline getirip yuvarlanmalarıdır.

 • #3 Karakterleri

  Her insanın kendine ait bir karakteri vardır. Aynı şekilde kirpilerin de insanlarda olduğu gibi kendi içlerinde bazıları somurtkan, neşeli veya utangaç olabilmektedirler.

 • #4 Doğum Yapmaları

  Kirpiler aynı anda 4-5 tane yavru doğurma özelliğine sahiptirler. Doğurdukları sırada yavrularının üzerinde bulunan dikenler nedeniyle acı çekmezler. Çünkü bebek kirpiler doğduklarında sırtları iğnelerini kapatacak şekilde bir sıvı ile kaplı olur, dışarı çıkar çıkmaz bu sıvı vücutları tarafından emilir.

 • #5 Soyları

  Kirpilerin soyları çok eskiye dayanmaktadır. Dinozorların soylarının bitimine rastlayan kirpilerin soyları yaklaşık olarak 70 milyon yıl öncesine dayanmaktadır.

Önerilen Yazı  Köpek Balıkları Hakkında Az Bilinen 5 Şey

“Kirpiler Hakkında 5 İlginç Bilgi” üzerine 1 yorum

 1. Gülay says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir