Kapat

Kış Aylarında Cildinizi Canlı Tutacak 5 Besin

Anasayfa
Sağlık Kış Aylarında Cildinizi Canlı Tutacak 5 Besin

Genelde ciltte yıpranmaların artış gösterdiği kış ayların kozmetik ürünlerin yanı sıra doğal besinler tüketerek içten koruma da sağlayabilirsiniz. Bazı besinlerle cildimizi onara bilmemizde mümkün olabilmektedir. İşte bizi kışın soğuğundan koruyacak canlı tutacak 5 besin.

 

 

5 Somon

Somon içinden bulunan astaxanthin cildin elatik yeteneğini artırırken çizgilerin ertelenmesine yardımcı olur.İçeriğinde bulunan Omega 3 ise yıpranan ve kuru cildin onarılmasına yardımcı olur. Haftada iki gün olmak üzere fırında pişmiş somonu mutlaka tüketin.

Önerilen Yazı  Balık Yağının Size Sağlayabileceği 5 Önemli Fayda

 

 

4 Ispanak

Ispanağın içerisindeki A vitaminleri sayesinde kırışıklıklarda azalmalar olur. Bir insanın her gün yaklaşık olarak 700-900 mikrogram A vitamini alması gerekir.Bunu karşılamak adına ıspanak bir alternatif olabilir.

 

 

3 Avokado

Avokadonun içeriğinde bulunan doymamış yağ asitleri cildin nemini korumak adına büyük önem taşır.Bu sayede kırışıklık oluşumunu önler.Vitaminlerin emilimini sağlayarak cilt sağlığına destek verir.

Önerilen Yazı  Avokadonun İnsan Sağlığına 5 Faydası

 

 

2 Yeşil Çay

İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde ciltteki kırışmaların önüne geçerek yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerin oluşumunu engeller.Günde iki kere olmak üzere yeşil çay tüketmeyi ihmal etmeyin.

 

 

1 Havuç

Havuç başta gözler için olmak üzere cilde de oldukça faydalı bir besindir.Havucun içindeki retinoller akne ve cilt lekelerinde kullanılan tedavilerin baş bileşenleridir.Günde bir havuç yiyerek cilt lekeleri ve sivilcelerin önüne geçebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Tırnak Yeme Alışkanlığını Önlemenin 5 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir