Kapat

Kış Mevsiminde İçebileceğiniz 5 Bitki Çayı

Anasayfa
Bitki Kış Mevsiminde İçebileceğiniz 5 Bitki Çayı

Bitkilerin başta olmak üzere bitki çaylarının da insan sağlığına yararları bulunur. Bazı hastalıklara tedavi yolu olurken bazılarında da bunu önleyebilir. Kışın içilebilecek bitki çayları listemiz ile karşınızdayız.

 

 

5 Adaçayı

Adaçayı grip ve soğuk algınlığı hastalıklarına çözüm yolu olabilmektedir. Boğazınızda oluşabilecek iltihapları da önleyip geçirmeye yardımcı olmaktadır. Boğazınızın rahatlaması içinde adaçayı yapraklarını kaynatıp ılık hale geldiğinde gargara yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kaktüs Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Etken

 

 

4 Zencefil

Zencefil en başında sindirim sistemine iyi gelmektedir. Zencefil limon ile birlikte karıştırılarak içildiğinde soğuk algınlığına yararları büyüktür. Boğaz ağrısını hafifletirken, vücudun direncini de arttırmaya yardımcı olur.

 

 

3 Ihlamur

Ihlamur, vücudun direncini yükselterek ateşin yükselmesi durumunda düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca migren ağrılarına da iyi gelebileceği düşünülmektedir.

 

Önerilen Yazı  Keçiboynuzunun 5 Önemli Faydası

 

2 Nane-Limon

Kışın nane-limon içmek eskiden bu yana süren bir alışkanlık haline gelmiştir. Bu karışım öksürüğü azaltırken, boğazın yumuşamasını sağlayarak tahrişi önlemeye yardımcı olur. Ayrıca nanenin burun tıkanıklığını giderici etkisi de bulunmaktadır. Vücudun ısınmasını sağlayarak terleten nane, hastalığın daha kolay atlatılmasına büyük destek verir.

 

 

1 Papatya Çayı

Papatya çayı genelde rahatlatıcı özelliği ile bilinmektedir.Papatya çayı soğuk algınlığı rahat atlatmak için de büyük önem taşır. Öksürüğü azaltıcı ve ateş düşürücü özelliği bulunmaktadır.

Önerilen Yazı  Limonun Bedenimize Olan 5 Faydası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir