Kapat

Kısa Sürede Yapılabilecek 5 Saç Modeli

Anasayfa
Kadın Kısa Sürede Yapılabilecek 5 Saç Modeli

Dar zamanınız olduğunda, acil bir yere yetişirken veya sabah okula geç kaldıysanız yapabileceğiniz pratik saç uygulamaları vardır. Hem yapımı kolay olmasının yanı sıra güzel duran modelleriyle tercih edebilirsiniz. Ayrıca görüntünüze önem vermiş olarak bakımsız görünme düşüncelerinden kendinizi kurtarabilirsiniz. Kısa zamanda yapılacak saç modelleri ile günü kurtara bilmek mümkün. Peki bu pratik saç modelleri nedir bir göz atalım bakalım.

 

 

5 Yarım Topuz

Bu dönemlerde en popüler saç modelleri arasında yer alan yarım topuz modelini uygulamakta bir o kadar kolaydır. Saçınızın istediğiniz bir kısmını lastik veya tel tokayla topuz yapabilirsiniz. Eğer daha havalı bir görünüm isterseniz küçük bir lastikle yarım topladığınız saçlarınızı biraz krepe yapın ve kendi etrafında döndürerek tel tokalarla tutturabilirsiniz. İşte bu harika yarım topuzu yapmak bu kadar basit.Sizde kendi topuzunu yapıp güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Güzel Kaşlar İçin 5 İpucu

 

 

4 Pratik Maşa

Hoşunuza maşa gidiyorsa ve illa maşa yapmak istiyorsanız ve aceleniz varsa bu yöntem işinize yarayacaktır. Saçlarınızı bir toka yardımıyla at kuyruğu yaptıktan sonra saçlarınızı belirli tutamlara ayırarak maşa yapın. Daha sonra ise atkuyruğu yaptığınız saçınızı açabilirsiniz.Eğer isterseniz saçınızı tarak yardımıyla maşaları hafifçe açabilirsiniz. Ya da saçınız çabuk bozulan bir özelliğe sahipse o şekilde de bırakabilirsiniz. Tabi kide tercih sizin 5 dakikada güzel görünüm elde edebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu

 

 

3 Topuz Dalgası

Üşengeç insanların yardımına koşan en kolay saç yapımı yöntemlerinden birisidir. Akşam duş aldıktan sonra saçlarınızı kendi etraflarında döndürerek tabi ki saçınızı belirli ölçüde ayırdıktan sonra bu döndürme işlemini yapın ve daha sonra uyuyabilirsiniz. Sabah uyanıp saçlarınızı açtığınızda ise kendinden maşalı bir görünüm alan saçlarınız olacaktır. Saçınızın kıvırcıklığını arttırmak isterseniz bir kaç topuz daha yapabilirsiniz. Bu modelin püf noktası ise saçları ortadan değilde enlemesine ayırmanız gerekir.

 

 

2 Atkuyruğu

Kendi evimizde yaptığımız atkuyrukları genelde hiç istediğimiz gibi olmuyor. Abartı olmadan havalı bir atkuyruğu yapabilmeniz mümkündür. Elinize alacağınız iki saç lastiğini ard arda takarak saçınızdan bir tutamı toka olarak kullanarak ve en önemlisi saçınızı topladıktan sonra gelişi güzel maşa yaparak güzel bir atkuyruğu elde edebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Biberiye Tedavisi ile Daha Güzel Saçlara Sahip Olun

 

 

1 Düzleştirici Dalgası

Kullanmış olduğunuz saç düzleştirici ısındıktan sonra, 5 dakika boyunca saçınızın üst kısmından büyük tutamlar alarak maşa yaparmışçasına düzleştiriciye sarıp bırakın. Bu uygulamayı tüm saçınıza uygulamanıza gerek yok. Saçınızı yaptıktan sonra eğer isterseniz elinizle biraz dağıtıp sprey sıkabilirsiniz. Hepsi bu kadar kısa sürede hafif dalgalı saçlara sahipsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir