Kapat

Köpekler Hakkında Az Bilinen 5 Şey

Anasayfa
Hayvan Köpekler Hakkında Az Bilinen 5 Şey

Can dostumuz olan ve bize sadık birer hayvan olan, bizi benimseyen bizimle oyun oynayan, bizi neşelendiren, gerektiğinde ayak ucumuzda uyuyan ve bizi mutlu eden bu hayvan hakkında bazı bilmediğimiz bilgilerde bulunmaktadır. Can dostumuz olan ve nasıl sahibini sevdikleri hakkında çıkan haber sayısı artsa bile eğer bir köpek bakmayı düşünüyor yada bir köpeğiniz var ise o köpeğin cinsine ait özellikleri, neyi sevdiğini ve neyden hoşlandığını iyi bilmeniz gereken. Bu yazımızda ise köpekler hakkında bilinmeyenlerden biraz söz etmek istiyoruz.

Önerilen Yazı  Tembel Hayvan Hakkında Bilinmeyen 5 Şey

 

 

5 Köpekler Ruh Halinizi Anlayabilir

Köpekler zeki hayvanlar oldukları kadar ruh halinizi anlayabilir. Hatta ve hatta köpekler yüzünüzden insanların ruh halini anlayabilen tek hayvan türüdür. Yüzünüzün halinden sinirli,mutlu,huysuz gibi ruh halinizi anlayabilir ve ona göre bu durumdan etkilenebilirler.

 

 

4 Köpeklerin Burun İzleri Sadece Kendilerine Aittir

Köpeklerin burun izleri insanların parmak izleri gibi sadece kendilerine özeldir. Hiç bir köpekte bulunmaz ve burunun üzerinde ki çizgiler hiç bir köpekte bulunmayacak kadar eşsiz bir ize sahiptir.

Önerilen Yazı  Hayvanların Size Oha! Dedirtecek Yaşam Süreleri

 

 

3 İnsanlarda Bulunan Oksitoksin Hormonu Köpeklerde de Var

Köpeklerde insanlar gibi aşık olabilir. Hatta ve hatta insanlar gibi köpeklerin beyninde de aşık oldukları zaman oksitoksin hormonu salgılanmaktadır.

 

 

2 Köpeklerde Terler

Köpeklerin koşturdukları zaman yada sıcakladıkları zaman dillerini dışarıya çıkararak vücut sıcaklığını düşürmeye çalıştığını biliyoruz. Fakat köpeklerinde terleyebileceğini biliyor muydunuz ? Evet köpeklerde terler hemde patilerinden.

Önerilen Yazı  Karıncalardan Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

1 Köpekler Bazı Hastalık Çeşitlerinin Olduğunu Anlayabiliyor

Araştırmalara göre köpekler insanlarda olan bazı hastalıkları anlayabiliyor. Bu hastalıklar ise bazı kanser çeşitleri olmakla beraberinde diyabet ve epilepsi gibi hastalıkların olduğunu köpekler anlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir