Kapat

Kuruyan Eller İçin 5 Çözüm Yolu

Anasayfa
Kadın Kuruyan Eller İçin 5 Çözüm Yolu

Soğuk hava başta olmak üzere ellerimize zarar verebilecek kurumalarına neden olan şeyler vardır. Bakımınıza özen gösterirseniz kuruyan elleriniz artık çözüme kavuşur. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimiz de kuruyan eller için çözüm yolu basamaklarını takip edebilirsiniz.

 

 • #1 El Kremi Sürün

  Kuruyan ellere en büyük yardımcı kremlerdir. Kendi cilt tipinize göre alabileceğiniz birçok krem bulunur. Tabi ki bu kremleri seçerken en önemlisi de fazla nemlendirme özelliği olanları almaktır. Nemli bir cilt kremi daha iyi emer bu sebepten dolayı ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendiricinizi sürebilirsiniz. Bu bakımı düzenli olarak yapmayı aksatmamanız da önemlidir.

 • #2 Nemlendirici Özelliği Olan Sabunlar Tercih Edin

  Gün içerisinde ellerinizi sık sık yıkamanız ellerinizin kurumasına neden olur. Bunu engellemek için de kullandığınız sabunun nemlendirici içeriğe sahip olmasına dikkat edin. Özellikle doğal sabunları tercih etmeye çalışın.

 • #3 Ilık Su Kullanın

  Gün içerisinde ellerinizi yıkarken özellikle ılık su olmasına dikkat edin. Sıcak su kullanmanız elinizin kurumasına neden olacaktır.

 • #4 Bol Su İçmeye Özen Gösterin

  Suyu düzenli olarak tüketmeniz hem sağlınız hem de cildiniz açısından önem taşır. Eğer su içme alışkanlığınız yoksa her zaman gözünüzün önüne su koyun o zaman içmek aklınıza gelecektir. Düzenli olarak su tüketmeye başladığınızda bu değişimin farkına varacaksınızdır.

 • #5 Eldiven Giyin

  Evinizde ev işleri yaparken eliniz sürekli suyun içerisindeyse mutlaka bir plastik eldiven takmalısınız. Hem suyun hem de kullanacağınızın deterjanların elinize vereceği zararı önlemiş olursunuz.

Önerilen Yazı  Maskara Kullanırken Yapılan 5 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir