Kapat

Kuşburnunun 5 Faydası

Anasayfa
Sağlık Kuşburnunun 5 Faydası

Kuşburunu ‘nun boyu yaklaşık olarak 3 metreye kadar uzaya bilmekte ve gül meyvesi olarak bilinen kuşburnu oldukça hoş kokuya sahiptir. Mevsimi geldiğinde yapraklarının dökülmesi ardından güle benzer kuşburnu ortaya çıkar. Genel olarak ılıman iklimlerin bulunduğu zamanda yetişi ve mükemmel bir C vitamini deposudur. Bu yazımızda ise sizlere kuşburnunun faydalarından bahsedeceğiz.

 

 • #1 İltihaplara Karşı Etkilidir

  Günümüzde popülerleşmiş olan kuşburnu çay halinde tüketicilerle buluşmaktadır. Vücütta birikmiş olan ödemlerin atılmasında ve iltihapların iyileşmesi açısından kuvvetli bir yardımcı görevi görür. Enfeksiyonların iyileşme sürecini hızlandırarak bu süreci kısaltır.

 • #2 Solunum Yolu Enfeksiyonları

  Kuşburnu ‘nun içerisinde bol miktarda C vitamini bulunur. Kış aylarında soğuk havalarda insanlarda karşılaşılan öksürük, grip ve soğuk algınlığı gibi ve bunların daha da ağır türleri olan rahatsızlıkların azaltılmasında büyük etken taşır.

 • #3 Kolestrol Seviyesine Etkisi

  Kuşburnu ‘nun faydaları arasında kolesterole olan etkisi de bulunur. Milyonlarca insanda bulunan bu rahatsızlığın tedavisinde oldukça etkisine rastlanmış bulunmaktadır. Kuşburnunu çay şeklinde veya reçel olarak tükettiğinizde kolesterol seviyenizin düzene girmesini sağlar.

 • #4 Kansere Karşı Etkilidir

  Günümüzde en çok ölüme sebep olan hastalıklardan birisi de kanserdir. Eğer günde bir fincan kadar kuşburnu çayı içerseniz kansere yakalanma riskinizide o kadar azalır. Böylece de kendinizi kansere karşı koruma altına almış olucaksınız.

 • #5 Böbrek Hastalıkları

  Kuşburnu ‘nun içerisinde faydalı element olan pektin ve diğer çeşitli asitler yer almaktadır. Bu faydalı element ve asitler böbrek korumasına önemlidirler. Böbreğin rahatlamasında önemli etkileri vardır. Bunların yanı sıra kabızlığı olan insanlara da iyi geldiği bilinmektedir.

 

Önerilen Yazı  Kilo Verirken Yapılan 5 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir