Kapat

Kusursuz Bir Makyaj İçin Sırasıyla Yapmanız Gereken 5 Şey

Anasayfa
Kadın Kusursuz Bir Makyaj İçin Sırasıyla Yapmanız Gereken 5 Şey

Kadınlar için vazgeçilmezlerden birisi olan makyaj yapmak çok önemlidir. Kadınların kusurlarını veya dikkat çekmek istedikleri yüz hatlarını belli etmeye yardımcı olur. Fakat güzel görünüm ve doğru uygulamakta bunların en başında gelir. Doğru makyaj yapmanın da belirli püf noktaları vardır. Püf noktaları ve her şeyi sırası ile uygulamak sizlere yüzünüzde abartılı bir şekilde durmayacak kusursuz ve doğal bir makyaj yapmanıza fayda sağlayacaktır. Kusursuz ve doğal makyaj yapmak için ise uygulayabileceğimiz adımları sırası ile :

Önerilen Yazı  Yıpranmış Ellere 5 Bakım Yolu

 

 

1 Makyaja Hazırlanma Evresi

Doğru makyaj için öncelikle cildinizi buna uygun hale getirmeniz gerekir. Bu yüzden öncelikle kendi cilt tipinize uygun bir tonikle cildinizi temizlemeniz gerekecektir. Daha sonrasında ise herhangi bir yüz kremi veya güneş kremiyle nemlendirdikten sonrasında yüzünüzü makyaja hazır hale getirebilirsiniz.

 

 

2 Fondöten Uygulanması

Fondöten uygulaması için öncelikle kendi cilt tipinize yakın bir tonda fondöten tercih etmeniz gerekir. Bu fondöteni uygularken ise ince ve pürüzsüz bir tabaka olması da önemlidir. Cildinize sürdüğünüz fondöteni bir sünger veya parmak uçlarınızla masaj yaparak iyice yayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Sararan Tırnakları Beyazlatmanın 5 Yolu

 

 

3 Pudra Uygulanması

Sürmüş olduğunuz fondöteni sabitlemek için şimdide sıra pudralama aşamasındadır. Bunun için ise fondötenin üzerine sürülebilecek olan  şeffaf pudra tercih edebilirsiniz.

 

 

4 Maskara Ve Allık Uygulanması

Sırada ise kirpiklerinizi daha belirgin hala getirmek için maskara aşamasıdır. Eğer daha belirgin gözlerinizin ortaya çıkmasını istiyorsanız siyah maskara kullanmanız gerekmektedir.

 

Doğru allık uygulaması için yumuşak ve uzun tüylü fırçalar tercih etmelisiniz. Allığınızın rengini ise kendi cilt renginize veya siz kendinize hangi tonları daha çok yakıştırıyorsanız onu tercih edebilirsiniz. Allık uygulamasında en önemli ayrıntı ise allığı güzel bir şekilde dağıtabilmektir. Sürüldüğü gibi o şekilde kalması kötü bir görüntü yaratabilir.

Önerilen Yazı  Ter Kokusundan Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

5 Ruj Uygulanması

Ruj uygulamasında önemli bir detay yoktur. Sadece eğer mat bir ruj sürecek olursanız rujun kendi aparatı ile birlikte dudak çevrenizi çizip daha sonra içine ruju uygulayabilirsiniz bu sayede dudaklarınız daha güzel görünüme ulaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir