Kapat

Limonun Bedenimize Olan 5 Faydası

Anasayfa
Bitki Limonun Bedenimize Olan 5 Faydası

Bazı şahıslara alerji tesiri gösterse de binbir faydası olan limon konusunda bilmedikleriniz. Gündelik yaşamımızın çoğunlukla yemek kısmında kullanılan limonun bir sürü kullanım alanı olduğunu unutmayalım. Saç bakımında, cilt kompreslerinde vs. alanlarda limonu kullanmak oldukça mümkün. Nasıl olduğunu sizde merak ediyorsanız sizin için derlediğimiz 5 maddeyi hadi birlikte inceleyelim. Makalemizi okuduktan sonra sizinde kullandığınız yöntemler var ise yorumlarda belirtmekten kaçınmazsanız seviniriz.. 🙂

 

 

1 Cilt bakımında limon etkisi.

Bir parça pamuğa bir kaç damla limon suyu sıkın ve uyumadan evvel cildinizi temizleyin. Siyah noktalar için ise yarım limon suyunu bal ile birlikte karıştırıp kara noktalı bölgeye uygulayın. Daha yumuşak bir cilt için ise bir parça limonu uyku öncesinde cildin kuru bölgelerine sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın.

Önerilen Yazı  Biberiye Yağının 5 Kullanım Alanı

 

 

2 Ağız ve diş bakımda limonun farkı gözle görülür derecede yüksektir.

Ayrıca diş etlerine limon suyuyla masaj gerçekleştirmek diş eti kanamalarını önlemekte son derece etkilidir. Limon suyu diş eti sorunlarından kaynaklı ağız kokusuna karşı da yararlı bir silahtır. Bu amaçla her sabah ılık limonlu su içebilirsiniz. Limonun yararları arasında en önemlilerinden bir tanesi diş ağrısına iyi gelmesidir.

Önerilen Yazı  Mangonun 5 Önemli Faydası

 

 

3 Sindirimi açık bir şekilde kolaylaştırır.

Yemeğinize birkaç damla limon suyu damlattığınızda bunun sindirimi kolaylaştırdığını görebilirsiniz. Antioksidan içeriği vasıtası ile vücudu toksinlerden arındıran limon sindirim sistemini ve böbrekleri de temizler. Limon suyuyla zahmetsiz bir sindirim kolaylaştırıcı da yapabilirsiniz. Limon suyu bir sindirim kolaylaştırıcı olduğundan kilo vermek için tüketilir ve diğer bir yandan karaciğeri arındırır. Limonlu su sindirim borusunun yağlanmasını engel olan oldukça eski bir natural yöntemdir ve düzgün sindirim yapılmasına yardımcı olur.

 

 

4 Kilo vermede en etkili yöntemlerin başında gelir.

Genellikle diyabet hastaları ve kilo vermek isteyen şahıslar için iyi bir içecektir. Her gün balla birlikte ılık limonlu su içmek kilo vermeye yardımcı olur. Alkali su olarak da popüler limonlu suyun faydaları arasında sayılması gereken bir diğer şey de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Sonuç olarak limon sayesinde süratli ve natural bir biçimde fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.

Önerilen Yazı  Evde Bakımı Kolay 5 Çiçek

 

 

5 Bulundurduğu C Vitamini hayatınızı yüksek derecede etkiler.

Tam bir C vitamini deposu olan limonun bedene son derece faydası bulunuyor.Limonun içinde yer alan C vitamini cildinizi içeriden canlandırıp yeniler.Ayrıca limonun içinde yer alan C vitamini cildi besleyerek yeni hücre oluşumunu destekler. Yani C vitamini hem sağlığımızı korumak hatta stres ve yaralardan iyileşme devresi için oldukça mühimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir