Kapat

Maden Suyunun Cilde 5 Faydası

Anasayfa
Kadın Maden Suyunun Cilde 5 Faydası

Keyif alarak içtiğimiz ve sağlığımız açısından sayısız faydası olan maden suyunun cildimize de aynı zamanda birçok faydası vardır. Maden suyunun cilde iyi gelmesinin en önemli sebebi ise içerisinde yüksek bir oranda silis yer alıyor olmasıdır. Silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında bulunan yumuşak hücreleri güçlendirerek kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Yalnızca maden suyu içmenin bile cildinize faydası olacaktır, fakat maden suyu güzelleşme süresi boyunca anahtar malzemelerden bir tanesi olarak da kullanılabilmektedir. İşte maden suyunun bazı bildiğimiz veya bazı bilmediğimiz cildimiz açısından önemli faydalarından bazıları.

 

 • #1 Yüz Bakımı

  Yüzünüzü kendi cilt tipinize uygun olan bir sabun yardımıyla ve ılık su ile güzelce masaj yardımıyla yıkayın. Daha sonra ise yumuşak bir havlu yardımı ile kuru yer kalmayacak şekilde güzel bir şekilde kurulayın. 2-3 dakika boyunca, pamuğa damlattığınız maden suyunu yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bu işlemi gece yatmadan önce uygulayın ve yüzünüzü havlu yardımı ile güzel bir şekilde kurulayın. Sabah kalktığınızda ise bol soğuk su yardımı ile yüzünüzü durulayın. Bu uygulama sizin yüz cildinizi gençleştirip canlandıracaktır.Bu uygulamayı ortalama olarak haftada bir uygulayabilirsiniz.

 • #2 Cilt Sıkılaştırıcı

  İlk olarak maden suyunu plastik bir kaba veya buz kalıbına koyarak iyice donmuş bir hale gelmesini bekleyin. Daha sonra donmuş olan maden suyu parçacıklarını cildinizde yavaş hareketler yardımıyla gezdirerek cilt sıkılaşması zaman içerisinde ve düzenli uygulamalarla sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltlerde ise eğer siz dilerseniz buz yapmadan önce içerisine biraz limon suyu da ekleyebilirsiniz. Kuru ciltler de ise süt ve badem yağı ekleyebilir. Karma ciltlerde ise, badem yağını bu karışıma ilave edebilirsiniz.

 • #3 Temizleme ile Nemlendirme Arasında Kullanabilirsiniz

  Cildinizi kendi cilt tipinize ait olan temizleme ürününüz ile yıkadıktan sonra elinize alacağınız pamuğa bir miktar maden suyunu sürüp cildinizi bu pamuk yardımıyla silin ve ardından yine kendi cilt tipinize uygun olan bir nemlendiriciyi yüzünüze uygulayın. Aynı zamanda cildinize uyguladığınız özel bir maske sonrasında da kullanacağınız maden suyu ile maskenin cildinizde oluşturacağı faydaların etkisini de arttırabilirsiniz.

 • #4 Tonik ile Beraber Kullanın

  Yüzünüze uygulayacağınız kendi cilt tipinize uygun olan toniğinizi pamuğa sürmeden önce pamuğu ilk olarak maden suyu ile ıslatın. Bu uygulama ile pamuk zaten ıslak olacak ve gerektiğinden fazla tonik ilave etmeniz gerekli olmayacaktır. Bu uygulamada tek dikkat etmeniz gereken şey ise pamuğun üzerindeki fazla maden suyunu sıktıktan sonra toniği pamuğa sürmeniz gerektiğidir.

 • #5 Makyaj Temizlemede Kullanabilirsiniz

  Makyaj temizleme malzemeleri kullanmak yerine maden suyu yardımı ile de makyajınızı temizleyebilirsiniz. Hatta bu şekilde maden suyu ile temizleme makyaj çıkartıcılara oranla cildiniz açısından daha faydalı olacaktır. Bunun için pamuğunuza bir miktar maden suyunu dökerek yüzünüzü silmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem makyajınız temizlenecek hem de maden suyunun içerisindeki besleyici mineraller cildinizi besleyerek daha canlı bir hale getirecektir. Bu uygulamayı kullanmaya başladığınız andan itibaren zaman içerisinde sizde yüzünüzdeki canlılığı fark edeceksinizdir. Tabi ki bu uygulamada en önemli şey düzenli uygulamaktır. Buna dikkat ettiğiniz sürece cildiniz canlılığını korumaya devam edecektir.

Önerilen Yazı  Ayak Bakımı Hakkında 5 Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir