Kapat

Manikür Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Anasayfa
Kadın Manikür Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Hemen hemen her kadın açısından büyük önem taşıyan el ve tırnak bakımını sağlamak adına düzenli olarak kullanılan kremlerin yanı sıra manikür yaptırmak da fazlaca tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Yüz ile birlikte insan vücudunun en görünür bölgelerinden biri olan eller; sürekli görünür ve göz önünde olduğundan dolayı her daim hoş bir görüntüye sahip olması gerektiği düşünülüyor, bu yüzden de manikür yöntemi günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına girmeyi hızlı bir şekilde başarmıştır. El bakımını sağlamak açısından pek çok kadının tercih ettiği manikür sağlık açısından ciddi riskler doğurabilmektedir.

 

El ve tırnak bakımı yaparken bazı noktalara özellikle de dikkat ederek hastalık kapmamak, el ve tırnak sağlığınızı yitirmemek elbette mümkün bir çözüm yolu olabilmektedir. Aşağıda sıraladığımız konulara özen gösterip manikürün kötü sonuçlar doğurma ihtimalini azaltmak kesin olarak mümkündür.

Önerilen Yazı  Modası Asla Geçmeyecek 5 Saç Kesim Modeli

 

 • #1 Hijyen Konusunda Hassas Davranın

  Özellikle de güzellik merkezlerinde kullanılan aletlerin kişiye özel olmaması ya da bakımlarının düzgün yapılmaması durumunda karşılaşılan bulaşıcı hastalık riskini önlemek adına hijyen konusunda hassas davranmanız da büyük bir fayda vardır. Bakım yaptırdığınız merkezin temizlik kurallarına ne kadar uyduğuna, müşterilerine ne kadar değer verdiğine ve malzemelerin ne durumda olduğuna dikkat etmeniz bu konu açısından oldukça önemli bir detaydır.Bu sayede bulaşıcı olabilecek hastalıklardan uzak kalmış olursunuz.

 • #2 Malzemelerin Size Özel Olmasını İsteyin

  Hijyeni tamamlayan bir diğer önemli olan madde ise manikür için kullanılan malzemelerin size ait olmasını sağlamaktan geçiyor. Bu sayede aleti sizden önce kimse kullanmadığından dolayı hem mikrop bulaşma hem de bulaşıcı hastalık kapma riski tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Eğer mümkünse güzellik merkezinde çalışan ve manikürünüzü yapacak olan kişiden kendiniz aletlerin yer aldığı paketi gözünüzün önünde açmasını rica edebilirsiniz. Eğer daha da sağlıklı bir tavsiye istiyorsanız, güzellik merkezine giderken tüm kontrolü kendi elinizde tutmak istiyorsanız manikür malzemelerinizi kendi evinizden kendiniz güzellik merkezine direk olarak rahatlıkla götürebilirsiniz. Bu sayede işinizi garanti altına alacaksınız ve sürprize yer vermeyip bütün riskleri de ortadan kaldırmış olacaksınız.

 • #3 Manikürü Yapan Kişiden Eldiven Takmasını İsteyin

  Eldiven kullanımı da manikür sırasında sağlığı korumaya yardımcı olan anahtar noktalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda ise mutlaka ama mutlaka, çekinmeden manikürünüzü yapan kişiden eldiven takmasını rica edebilirsiniz. Hatta bazı gerekli hallerde antibakteriyel jel takviyesi bile almayı deneyebilirsiniz. Bu sayede olumsuz sonuçlardan uzakta kalmış olursunuz.

 • #4 Mavala Manikürü Tercih Edin

  Eğer böyle bir imkana sahipseniz klasik manikürleri yaptırmak yerine mavala manikürü yaptırmayı da deneyebilirsiniz. Bu sayede daha düzgün ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilir ve sağlığınızı diğer maniküre oranla daha az riske atmış olursunuz. Bu da sizin açınızdan sağlıklı ve faydalı bir çözüm olmuş olur.

 • #5 Manikür Takımı Kobalt ve Çelik Bileşiminden Olsun

  Evinizden götürdüğünüz ya da güzellik merkezinde kullanılmakta olan manikür takımının çelik ile kobalt birleşiminden üretildiğine kesinlikle emin olun. Malzemelerin profesyonel olması ve sağlığınız açısından zararlı madde barındırmamasına da kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bu maddeye de dikkat ettiğiniz sürece manikürünüzü ortada sorun olmadan rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir