Kapat

Maskara Kullanırken Yapılan 5 Hata

Anasayfa
Kadın Maskara Kullanırken Yapılan 5 Hata

En iyi maskarayı kullandığınızı düşündüğünüzde bile etkili sonuç alamıyorsanız o halde sorun maskarada değil, büyük ihtimalle sizdedir. Bunun nedeni ise maskarayı yanlış kullanmanızdan kaynaklanır. Bir maskaradan beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamasını bekliyorsanız, ihtiyacınıza yönelik bir maskara kullanmanız büyük önem taşır. Örneğin maskaranız suya dayanıklı mı olsun, yoksa kolay temizlenen bir maskara mı ? Kendi istediğiniz özelliğe göre bir maskaraya sahip olmanız da önemlidir. Maskara kullanırken aşağıda belirttiğimiz hatalara düşmezseniz, harika kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

 • #1 Üst Kirpiklerden Başlayın

  Maskara sürmeden önce kirpiklerinizin daha gür ve sık görünmesi için besleyici bir baz alarak alt ve üst kirpiklerinize sürün. Sonra sahip olduğunuz maskaranız ile boyama işlemine alt kirpiklerden başlayın. Önce üst kirpiklere sürerseniz, alta geçtiğinizde gözlerinizi açtığınız için boyanın etrafa bulaşma riski yüksek olacaktır. Maskarayı önce alta sürün, sonra üst kirpiklere sürün ki, temiz bir uygulama yapmış olun. Üst kirpiklere maskara sürerken karşıya dosdoğru bakın ve kirpik dibinden başlayarak zig-zag hareketi ile düzgünce sürün.

 • #2 Fırçayı Çok Az Batırıp Çıkarın

  Fırçayı boyanın içine daldırıp daldırıp çıkarmak oldukça gereksiz ve çok yanlış bir harekettir. Bu şekilde maskaranın içine giren hava, ürünün daha çabuk bozulmasına, kurumasına ve topaklanmasına neden olmaktadır. Şişenin içine maskayı soktuğunuzda, yavaşça döndürerek çıkarırsanız istediğiniz miktarda boya fırçaya gelir ve bu sizin için yeterli olacaktır.

 • #3 Eski Maskara Kullanmak

  6 aydan fazla maskaranızı kesinlikle tutmamalısınız. Satın alırken de son kullanma tarihine mutlaka dikkatlice bakın. Çünkü siz gözünüzle görmeseniz de, fırçayı maskaradan çıkarıp sonra yerine yeniden soktuğunuzda maskaranız havayla temas ediyor ve içinde istenmeyen bakteriler sürekli olarak ürüyor. Eskimiş maskarayı kötü kokusundan ve topaklanma yapmasından anlayabilirsiniz.

 • #4 Kirpik Kıvırıcıyı Maskaradan Sonra Kullanmak

  Maskaranızı sürdükten sonra kirpiklerinizi kıvırıyor iseniz onlara verebileceğiniz en büyük zararı vermiş oluyorsunuz demektir. Bu şekilde yaparak dökülmelerin başlamasına bile sebep olabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıyı daima temiz kirpiklerinize uygulamanız gerekmektedir. Yoksa kirpikleriniz birbirine yapışır ve çok kötü bir görünüm ortaya çıkmış olur. Kirpiklerinizin güzelce kıvrılması için sizde kendi isteğinize göre bir kirpik kıvırıcı alabilirsiniz.

 • #5 Göz Makyaj Temizleyicisi Kullanmamak

  Gece makyajınızı temizlemek için yüze özel makyaj temizleyici kullanıyorsunuzdur. Aynı şeyi gözleriniz için de ayrı olarak yapmalısınız. Yani göz makyaj temizleyicisi ile maskaranızı güzelce çıkarmalısınız. Bunlar göz makyajı için özel üretildiklerinden suya dayanıklı maskarayı bile kirpiklerinize ve göz çevrenize zarar vermeden çıkarmanıza yardımcı olurlar.

Önerilen Yazı  Ter Kokusundan Kurtulmanın 5 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir