Kapat

Menopoz Döneminde Cildinize İyi Bakmak İçin 5 Önemli İpucu

Anasayfa
Kadın Menopoz Döneminde Cildinize İyi Bakmak İçin 5 Önemli İpucu

Menopoz döneminde bazı hormonal değişikliklerle savaşmak için uygulayabileceğiniz bazı şeyler vardır. Bu dönemde yaşlanma belirtileri fazla artmaya başlasa da yapılacak bakımlar yardımıyla bu süreç kolay bir şekilde geciktirilebilir. Deri dokusu zaman içerisinde sahip olduğu kolajen ve elasini kaybeder. Cilt bakımınıza özen göstererek bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olabilirsiniz. Piyasa üzerinde kırışıklık karşıtı altında geçen pek çok ürün bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin fayda sağlayabilmesi için sizin kendinize iyi bakmanız oldukça önemlidir.İşte bu dönemi az problemle atlatabilmeniz için size bir kaç öneri.

 

 

5 Cildinizi Güneşten Koruyun

Cildinizi güneşten korumak en küçük yaştan itibaren oldukça önemlidir. Ancak menopoz döneminde güneşten korunmaya daha fazla bir özen göstermeniz gerekmektedir. Bu dönemde dokular yavaşlayacağından dolayı, size uygun ve kaliteli olan bir ürün kullanmaz iseniz cildiniz direk olarak güneşe maruz kalarak bu durumdan daha fazla etkilenecektir. Sizde bu dönemde cildinizi güneşten korumak için kendinize uygun olan bir güneş kremini hemen edinmelisiniz.

Önerilen Yazı  Saçların Hızlı Uzaması İçin 5 Altın Öneri

 

 

4 Sağlıklı Beslenin

Genel anlamda kadınlar menopoz döneminde kilo almaktan korktuklarından dolayı daha az kalorili yemekler yemeye başlarlar. Her ne kadar faydalı olmasının yanı sıra bu tarz beslenme programı hem sağlığınızı hem de güzelliğinizi büyük oranlarda etkileyebilirler. Bir süre sonra düşük kalori almaktan ve besin eksikliğinden dolayı ilk olarak cildiniz etkilenecektir. Bunun yerine kendinize uygun olan sağlıklı besinler içeren bir programı uygulamaktır. Bu sayede hem sağlıklı bir cilde sahip olursunuz hem de kilo almayı önlemiş olursunuz.

Önerilen Yazı  Selülite Neden Olan 6 Şey

 

 

3 Ölü Hücreleri Yok Eden Ürünler Kullanın

 

Menopoz döneminde kötü şeylerden bir taneside cildinizde zaman içerisinde oluşan ölü deriler ve kirlerdir. Ölü hücreler oluştuğundan dolayı da dokularınız gerekli miktarda oksijeni alamaz ve bu nedenden dolayı da hücresel yenileme büyük bir oranda yavaşlamaya geçer. Cildinizin taze ve arınmış bir şekilde kalmasını sağlamak için haftada iki defa olmak üzere ölü hücrelerden arındırıcı bir ürün kullanmak yararlı olacaktır. Bu sayede cildiniz temiz bir görünüme kavuşur ve cildiniz aynı zamanda ek bir besin almış olur.

 

 

2 Tütün Ürünlerinden Uzak Durun

Menopoz dönemi süresince tütün ürünlerinden uzak kalmanızı sağlayacak pek çok sebep bulunmaktadır. Aslına bakılacak olursa en iyi çözüm bu tarz ürünlerden tamamen uzak durmaktır. Bu sayede bu taraz ürünlerin içerdiği toksinlerden zarar görmemiş olursunuz. Sigara içmek cildinizin en büyük düşmanlarından bir tanesidir. Sigara zaman içerisinde kırışıklıklarınızın artmasına sebep olur ve cildinizin aşırı şekilde kurumasına neden olur.

Önerilen Yazı  Yağ Yakımında Etkili Olan 5 Besin

 

 

1 Sıkılaştırıcı Kremler Kullanın

Cildinizin en hassas bölgelerinin gerginleşmesine büyük bir oranda yardımcı olabilecek birçok krem bulunmaktadır. Bu tarz ürünler cildinizin yüz,boyun ve göğüs gibi yerlerinizdeki kırışıklıkların ortaya çıkmasını zaman içerisinde önlemeye yardımcı olurlar. Sizde cildinizi sıkılaştırmak için piyasada bulunmakta olan ürünlerden kendinize uygun olanından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin kırışmasını da bir süre için engellemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir