Kapat

Milli Duygularımızı Tavan Yaptıran 5 Olay

Anasayfa
Gündem Milli Duygularımızı Tavan Yaptıran 5 Olay

Biz Türk milletini diğer milletlerden ayıran en önemli özelliklerimiz vatanımıza ve bayrağımıza duyduğumuz saygıdır. Zaman zaman ise ülkemizde çeşitli olaylar yaşansa bile ve kendimizi diğer devletlere oranla güçsüz görsek dahi zaman zaman yaptıklarımızla çok konuşulan bir ülke olmayı becerebilmiş durumdayızdır.

 

Yaptıklarımız ve yapacaklarımız ise her zaman konuşulacak bir durumdur. Biz Türk milleti yaptığımız yapacağımız her şeyin en iyisi yaparak, yapmaya çalışarak adımızdan söz ettiririz. Bazen gerek ülkemizde ki yaşanan olaylar ile gerekse de yapılan yürütülen faaliyetler ile dünya basınında çokça yer almaktayız. Sizler için gerek komikliği ile gerekse ciddiliği ile derlemiş olduğumuz Milli Duygularımızı Tavan Yaptıran 5 Olay :

Önerilen Yazı  2018'de Euro Ne Olur ?

 

 

Ayşe Begüm Onbaşı’nın 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisinde altın madalya kazanması.

Adından pek bahsedilmese bile ülkemiz adına kazanılan bu başarı bizleri dünya basınında ki yerimizi almamıza olanak sağlamıştır. 2001 doğumlu olan bu kızımız 2016 yılında düzenlenen 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisine katılarak ülkemiz adına altın madalya kazandı. Verdiği bir röportajda ise “Ben madalya canavarıyım, kendimizi aşmak için yarıştım kazandım” adlı sözleri Türk milletimizin azmini gösteren ve gururumuzu okşayan bir cümle olarak gönlümüzde yer etmiştir.

Önerilen Yazı  Güneş Koruyucular Hakkında Bilinen 5 Yanlış Bilgi

 

 

Şahika Ercümen’in 110 metre dalarak dünyanın en derin dalışını yapması ve serbest dalış alanında dünya rekoru kırması.

Bir başka gururumuz olan şey ise 111 metre nefessiz dalış rekorunun gelmiş olmasıdır. Nerede çılgın bir şey var ise biz oradayız. Kulağımıza ne kadar küçük bir şeymiş gibi gelse dahi hepimiz suyun içinde yukarı çıkma telaşı yaşar iken bu ablamız bizlere dünya rekorunu kırarak gururlandırıyor.

 

 

Semih Şentürk’ün 121.dakikada Hırvatları derin sessizliğe boğmasına sebep olan golü atması.

Euro 2008 ‘da Hırvat milli takımına 121. dakika atmış olduğu gol ile hayal kırıklığı yaşatan Semih Şentürk adlı milli futbolcumuz bizi o gece sevinç çığlıkları atmamıza neden olan gölü atarak bir kez daha Türk milleti olarak göğsümüz kabarmıştır.

Önerilen Yazı  Saat 9'u 5 Geçe Çekilmiş Tüyleri Diken Diken Eden 5 Görüntü

 

 

Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim insanı Aziz Sancar’ın bu ödülü ”DNA onarımı’‘ konusunda yaptığı çalışmalarıyla elde etmesi.

Milli gururlarımızdan bir tablo olan ise bilim insanımız olan Aziz Sancar Dna onarımı konusunda elde ettiği çalışmalar sayesinde 2015 yılında İsveçte Nobel ödülünü aldı. Bu durum hem memleketi olduğu Mardin ‘li kardeşlerimizi hemde bizleri onurlandırmıştır.

 

 

Tubitak’ın son teknoloji ürünü olan papaz eriğini imam eriğine çevirme isimli projesini yayınlaması.

Son olarak Tubitak ‘ın yayınlamış olduğu bu proje ise hayli bir düşündürücü. Hal böyle olunca da tabi ki tepkiler gelmekle kalmadı üst üste yığıldı. Gün geçmiyor ki eski yaşanmış olayları unutalım. Bir o kadar çok milli gururumuzu kabartan olayların yanında böyle komedi olaylarımıza da rastlamak mümkün oluyor ne yazık ki.

“Milli Duygularımızı Tavan Yaptıran 5 Olay” üzerine 1 yorum

  1. Gökser says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir