Kapat

Motivasyonu Sağlamak İçin 5 Öneri

Anasayfa
Eğitim Motivasyonu Sağlamak İçin 5 Öneri

Bazı günlerde veya zamanlarda insanın keyfi yerinde olmayabilir yapacağı işe odaklanması zor olabilir. Böyle olduğu zamanlarda da motivasyonunuzu arttırarak o işi daha çok yapmak istemenizi sağlamanız gerekir. Kendinize belirli kurallar koyabilirsiniz. İşte sizinde deneyebileceğiniz motivasyon sağlayabilecek öneriler.

 

 

5 Her Defasında Bir Adım Atın

Bazı zamanlarda işler gözümüze o kadar çok ve sıkıcı gelebilir ki o işe başlamak bile istemeyiz. Bu yüzden de işi bir kerede bitirmek yerine adım adım ilerlemek daha kolay olabilir. Tek tek başlayarak gerisini düşünmeden nasıl ilerlediğinizi anlamazsınız bile. Tabi ki hepsinin başında işe ilk adımı atmak gerekiyor.

Önerilen Yazı  Üniversite Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

 

 

4 Sevmediğiniz İşi Sevdiğiniz Yerlerde Yapın

Hayatımız boyunca yaptığımız şeylerden bir çoğunu istemeyerek yapıyoruz. Bu sebepten dolayı o sevmediğiniz işleri moralinizin yerinde olduğu ve sevdiğiniz ortamdayken yapmayı deneyin. En azından biraz da olsa isteyerek yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

3 Enerjiniz Yerindeyken İşe Ara Verin

Daha henüz enerjiniz tamamen bitmemişken yaptığınız işe ara vericek olmanız tekrardan o işe dönerken sizi daha çok olumlu etkileyip motive edecektir.

Önerilen Yazı  Verimli Ders Çalışmak İçin Dikkat Edilecek 5 Şey

 

 

2 Kendinizi Ödüllendirin

Yaptığınız herhangi bir işi bitirdiğiniz ve istediğiniz sonucu elde ettiğinizde kendinize kesinlikle küçük bir ödül verin. Size her türlü moral verebelicek ne varsa bir film, bir tatlı veya herhangi bir gezi olabilir. Bu yöntem sayesinde kendinizi ödüllendirerek işleri bitirmek için içsel bir güç sağlamış olacaksınız.

 

Önerilen Yazı  Kariyer Planlanmasında En Çok Yapılan 5 Hata

 

1 Zorları En Başa Alın

Sizi diğer işlere göre daha çok zorlayacak olan her ne varsa onu en başa alın ki daha enerjiniz henüz bitmemişken başta yapın. Bu sayede aklınıza sürekli gelipte gözünüzde büyümesini engeller ve aklınızdan çıkarmış olmanın rahatlığını yaşarsınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir