Kapat

Muğla’da Kesinlikle Gezilecek 5 Yer

Anasayfa
Seyahat Muğla’da Kesinlikle Gezilecek 5 Yer

Tatil denilince aklımıza gelen ve ülkemizde yer alan ünlülerin bile en çok tercih ettiği yerlerin başlıcaları ; Bodrum, Marmaris, Datça gibi yerlere ev sahipliği yapan Muğla’da gezip görebileceğiniz yerler çok fazladır. Muğla turistlik yerleri ile gerek turistlerin odak noktası gerekse de ülkemizin en popüler tatil yerlerinden biridir. Birçok yaştan insanın gezdiği tarihi bölgelerde Muğla’da yer almaktadır. Muğla gezilecek yerler ise oldukça fazla olmasına rağmen biz sizler için Muğla’ya yolunuz düştüğünüzde gezebileceğiniz 5 yeri listeledik.

 

 

1 Kızkumu

Marmaris tatilinin vazgeçilmezlerinden biri olan Kızkumu yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Sessizliği ve bir o kadar doğayla iç içe olması insanların dikkatlerini üzerine toplamayı başarmıştır. Marmaris’e gelen turistlerin ziyaret etmeden geri dönmeyeceği yerler arasında ki ilk önce ki sırayı alır. Kırmızı kumdan meydana gelen kumun üzerinde yürüyebileceğiniz muhteşem bir denizin içinde 600 m’lik yol vardır. Bu yol’un kırmızı olmasının nedeni ise bir aşk hikayesi efsanesine dayanır.

Önerilen Yazı  Türkiye'de Gidilebilecek 5 Kayak Merkezi

 

 

2 Azmak Nehri

Akyaka Gökova’da bulunan Azmak Nehri, Ege’nin coğrafyasına muhteşem bir güzellik katmaktadır. Nehrin sahip olduğu doğal güzellik ve bol oksijen içerisinde huzur bulmaya birebirdir. Ayrıca orada tekne turu sayesinde nehrin içersinde ufak bir geziye çıkabilirsiniz. Gezintinin ardından nehrin suları arasında serinleyebilirsiniz. Bu nehir hatta ve hatta Güzel Köylü adlı bir dizide sürekli gidilen bir yer arasında olmaktadır.

Önerilen Yazı  Dünyanın En İyi 5 Müzesi

 

 

3 Akvaryum Koyu

İki ada arasında yer alan akvaryum koyu pırıl pırıl denizi sayesinde görenleri hayrete düşüren bir denizdir. Tertemiz cam gibi denizi ve içinde yaşayan deniz canlılarıyla yöre halkı tarafından ismi verilen akvaryum koyudur. Bir çok teknenin de istinasız uğradığı yerlerden birisi haline gelmiştir. Geceleri de mutlaka orada demirleyen bir kaç tekne yer alır. Buda bizler için akşam güneşinin battığı ve sabah güneşinin çıktığı anda muhteşem bir manzaraya dönüşmektedir.

Önerilen Yazı  Otelcilik Sektörü İş İlanları Bu Yaz Birçok Kişiye İş İmkanı Sunuyor

 

 

4 Keramos Antik Kenti

Ege kıyılarında kurulan Keramos Antik Kenti, Milas Ören’in en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Milas Ören Keramos’un üzerine kurulmuştur. Antik Kent sağlam kalıntılarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Kentin 3000 yıllık geçmişi tarih satırları arasında ki yerini almaktadır. Buradan çıkarılan kalıntılar Ören binası önünde sergilenenler kadar sergilenmeyen kalıntılarda vardır.

 

 

5 Akyaka Plajı

Akyaka Gökova’da bulunan Akyaka halk plajı pürüzsüz ve berraklığıyla huzurlu vakit geçirebileceğiniz yerlerden birsidir. Halk plajı olduğu için kalabalık olsa bile her zaman yer bulabileceğiniz bir plajdır. Bu yoğunluk ise hafta içlerine doğru hayli bir azalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir