Kapat

Mutlu Olabilmek İçin 5 Adım

Anasayfa
Gündem Mutlu Olabilmek İçin 5 Adım

Mutlu olmanın mutluluğu yakalayabilmenin oldukça çeşitli yolları vardır. Siz de göreceksiniz ki, küçük adımlarla büyük mutluluklar yaşayabileceğinizi. Güneş ışığından mutluluk kaynağı yaratmayı, paranızı dikkatli kullanmanın size vereceği huzuru gibi çok ufak dahi gözükse bunları uygulamaya koyduğunuz zaman ne kadar mutlu olduğunuza siz bile şaşıracaksınız. Mutluluğun size o kadar da uzak olmadığının farkına varacaksınızdır.İşte sizinde uygulayabileceğin mutlu olabilmek için 5 adım.

 

Nasıl Mutlu Olunur

5 Kendinize Annelik Yapın

Kendinize Annelik Yapın

Her yaşta ve konumda sevilmeye ihtiyacımız vardır. Gerçek şu ki istediğimiz sevgi, şefkat, ilgi ve anlayışı öncelikle kendimize sunmalıyız ki başkalarından da aynı sevgiyi alabilelim. Aynanın karşısına geçip kendinize beğeni dolu gözlerle bakıp yüzünüzü iyice inceleyin. Gözbebeklerinizin renginden, dudaklarınızın şekline kadar pek çok detayı bir daha görmenizi sağlayın. Yemek yerken, çalışırken kendinizi üçüncü göz gibi dışarıdan izleyin. Günlük hayatta başardığınız her şey için kendinizi tebrik etmeye başlayın. Her daim motive olmak için kendinize güzel sözler söylemeye çalışın. Dostunuza nasıl davranıyorsanız, kendinize de aynen o şekilde davranın.

Önerilen Yazı  Dünyada Popüler 8 Markanın Türkçe Karşılığı Nedir ?

 

4 Sadeleştikçe Mutlu Olun

Sadeleştikçe Mutlu Olun

Temiz ve sade bir odaya girdiğinizde sizde kendinizi iyi hissediyorsunuz, değil mi ? Bu güzelliği hayatınızın her alanına taşımak hakkında ne düşünürsünüz ? Fazla kilo, fazla eşya, fazla iş, fazla arkadaş, fazla borç gibi …. Gereğinden fazla olan her şey, hayatınızın kontrolünü elinize almanızı zorlaştırır ve sizi mutluluktan daha fazla uzaklaştırır. Hayatta mutlu ve neşeli olmak için size fazla gelenleri tespit edin ve bir bir hepsinden kurtulmaya çalışın. İşe ilk olarak yaşadığınız, çalıştığınız ortamı temizleyip sadeleştirmekten başlayabilirsiniz; ruh haliniz anında değişim gösterecektir.

Önerilen Yazı  Yaani Hakkında Çıkan 11 İronik Tweet

 

3 Paranızı Dikkatlice Kullanın

Paranızı Dikkatlice Kullanın

”Mal, canın yongasıdır” diye bir söz vardır; yani yaşamak kadar para , mülk sahibi olmanın da önemli olduğunu anlatmaktadır. Banka hesabınızda yeterince para yoksa, borcunuzu ödeyemediyseniz mutlu olmak sizin için pekte kolay değildir. Bunun için gelir gider dengenizi iyi kontrol edin, paranızı harcamadan önce üç kere düşünün, küçük de olsa birikimler yapmaya özen gösterin. Örneğin durumunuza göre her hafta veya her ay çeyrek altın alıp kavanozda biriktirmeye çalışın. O küçücük miktarlar bile kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak ve mutlu olmanıza yardım edecektir.

 

2 Güneş Işığıyla Mutlu Olun

Güneş Işığıyla Mutlu Olun

Mutlu ve neşeli olmak için en etkili yollardan biri de güneşle yakınlık kurmaktan geçer. Mevsim ne olursa olsun güneş gökyüzünde dir ve sizin, kendinizi daha iyi hissetmeniz için orada bulunmaktadır. Her gün mutlaka en az 15 dakika dışarıya çıkıp güneşi, rüzgarı, yağmuru ve doğayı hissetmeye çalışın. O anın farkında olun ve duyabildiğiniz, görebildiğiniz, yürüyebildiğiniz için şükredin ; kesinlikle sizde daha mutlu olmaya başladığınızın farkına varacaksınızdır.

Önerilen Yazı  Evinizin Havasını Temizleyecek 6 Bitki

 

1 Şükretmenin Değerini Anlayın

Şükretmenin Değerini Anlayın

Mutlu olmanın yollarından birisi , şükretmektir. Yaşadıklarınıza, sahip olduklarınıza, sevdiklerinize, sevmediklerinize yakından bakıp sürekli şükredin. Şükretmek, farkında olmanızı sağlar ve sizin kendinizi çok yalnız hissettiğiniz anlarda bile yanınızda büyük bir gücün, Allah’ın olduğunu anımsamanızı sağlamanıza yardımcı olur. Dua etmek, şükretmek ruhunuzu iyileştirip kendinizi daha mutlu ve neşeli hissetmenize destek sağlamaktadır. Bir bardak buz gibi ayran içebildiğiniz için bile şükretmeyi bildiğinizde mutluluk sizin üzerinize yağacaktır.

“Mutlu Olabilmek İçin 5 Adım” üzerine 1 yorum

  1. Tasarkar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir