Kapat

Muzun En Önemli 5 Faydası

Anasayfa
Bitki Muzun En Önemli 5 Faydası

Her zaman bulabileceğimiz meyve olan muzun birçok kullanım alanı vardır. Muzun içeriğinde bolca antioksidan ve vitamin bulunur. Muzun faydaları saymakla bitmese bile muz yediğimizde vücudumuza bir çok farklı açıdan yararları dokunur. Sizler için yazmış olduğumuz Muzun Faydaları adlı yazımız ile karşınızdayız.

 

Muzun Faydaları Maddeler Halinde

5 Kabızlık ile Mücadele Eder

Kabızlık ile Mücadele Eder

Muzun bir faydası içeriğindeki lifler sayesinde kabızlık problemine çözüm sağlamasıdır. Ayrıca muz diyetsel lifin başlıca kaynağıdır. Muz gerekli besin, bağırsak geçişini düzenleyerek kolonda biriken atıkların giderilmesini sağlar. Daha iyi sonuç alabilmek için yulafla birleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Önerilen Yazı  Matcha Çayının 5 Faydası

 

4 Depresyonla Mücadele Eder

Depresyonla Mücadele Eder

Muz uykusuzlukla mücadele etmesinin yanında stres ve depresyonu hafifleten bir aminoasit içerir. Vücudun bu maddeyi alması sonucunda iyi hissetme ile bağlantılı olarak nörotransmitter olan seroton üretimini başlatır.

 

3 Kalp

Kalp

Muz kalp sağlığınız açısından da oldukça faydalıdır. İçerisinde bulunan potasyum sayesinde gündelik hayatta vücutta bulunan elektrik akımının giderilmesinde etkilidir. Bu durum sonucunda da kalp daha sağlıklı hale gelecektir. Ayrıca tansiyona da faydaları bulunur.

Önerilen Yazı  Kemik Erimesinin 5 Belirtisi

 

2 Kilo Kaybı

Kilo Kaybı

 

Muz içeriğindeki lif bakımından zengin olması nedeniyle vücudunuzu dengeli bir hale getirir. Günlük bir tane muz lif ihtiyacınızın %10’luk bir kısmını sağlar. Tokluk hissi verdirmesi nedeniyle muz harika kilo verdirici bir meyvedir.

 

1 Kemik

Kemik

Muzun içeriği her ne kadar kalsiyum bakımından zengin olmasa bile yeteri kadar bulundurması sebebiyle kemiklerinizi güçlü tutar. Yapılan araştırmalara göre içerisinde kalsiyum emilimini sağlayan frukto-sakkaroz olduğu ortaya çıkmıştır. Bu madde sindirilemez bir yapıya sahip olduğu için sindirim dostu probiyotikleri destekleyici bir etki yapmaktadır.

Önerilen Yazı  Kahvaltı Yapmanın 5 Önemli Faydası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir