Kapat

Nadir Görülen 5 Meyve Türü

Anasayfa
Bitki Nadir Görülen 5 Meyve Türü

Bu dünyada yetiştiğine ve varlığına inanamayacağımız meyve türleri bulunur. Hatta bunları filmlerden alınmış bile sanabilirsiniz. Daha varlığından haberdar olamayacağımız bir çok çok meyveler bulunur. İşte fazla bilinmeyen meyveler hakkında ki yazımız ile karşınızdayız.

 

 

5 Kanayan Diş Mantarı

Bu meyvenin değişik isimleri bulunur. Bunlar ”yenilmez”, ”şeytanın dişi” ve ”çilek ve krema” olarak adlandırılır. Üstünde bulunan o kana benzeyen sıvılar ise bitkinin salgıladığı antibakteriyel savunma mekanizmasıdır. Tadının acı olmasının yanı sıra zehirli olmadığı bilinmektedir.

Önerilen Yazı  Limon Yağının 5 Faydası

 

 

4 Çinli Siyah Yarasa Çiçeği

Dünya üzerinde çok nadir olarak bulunan yarasa çiçeği, özellikle de yarasa çiçeği şekli sayesinde farklı bir görünüme sahiptir. Sıcağı seven bir bitki türüdür. Soğuk havaları sevmemesi nedeniyle soğuk havalarda içeri alınması gereken bir bitkidir.

 

 

3 Bebekgözü Bitkisi

Bu bitki zengin olan toprak türlerine konulursa daha iyi yetişir. Bu bitkinin göz gibi olan kısımlarındaki siyah yerlerin yenilmesi sonucunda ölüm riski bile olabilir.

Önerilen Yazı  Evinizde Mutlaka Bulunması Gereken 5 Baharat

 

 

 

 

2 Şeytan Tırnağı Bitkisi

Uzun boynuzsu tomurcukları olan bu bitki Akdeniz bölgesinin çayırlıklarında yabani olarak yetişmektedir. Kanca şeklinde fırlayan bu bitki görüntüsü sayesinde korku filmlerine bile konulabilir. Bu bitki belirli bir boyuta ulaştıktan sonra patlıyor ve içerisinden kötü kokulu bir sıvı çıkartıyor. Bu sıvıda böcekleri yanına çekerek üremesini sağlıyor.

Önerilen Yazı  Muzun En Önemli 5 Faydası

 

 

1 Maymun Yüzlü Orkide

Ekvator ve peru arasında bir ormanlık alanda gizlenmiş olan bitkidir.Çiçeğin adına maymuna benzirliği dolayısıyla bu isim verilmiştir.Bu çiçeği bir koleksiyoncunun çekmesi sonucu insanlar tarafından bilinmeye başlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir