Kapat

Negatif Düşüncelerden Arınmanın 5 Yolu

Anasayfa
Eğitim Negatif Düşüncelerden Arınmanın 5 Yolu

Hayatta her şey her zaman istediğimiz gibi yolunda gitmeyebiliyor. Bizde bu durumlarda direk olarak negatif düşünmeye başlıyoruz. Aslında tam tersi iyi şeyler düşünebilsek belki çözüm bulabileceğiz. İşte böyle zamanlarda negatif düşüncelerinizden arınmanızı sağlayabileceğiniz 5 yol.

 

 • #1 Düşüncenize Dışarıdan Bakın

  Bazı zamanlarda bir şeyleri kafamızda çok fazla büyütüp kendimizi negatif düşüncelerin içinde boğabiliyoruz. Aslında yapılması gereken dışarıdan başka bir gözle bakmaktır. Yani kendinize bazı sorular sormanızdır. Bunu yaptığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksinizdir.

 • #2 Etrafınızda Pozitif İnsanlar Olsun

  Her ne kadar bizi kendimiz etkiliyor olsakta çevremizdekilerin ruh halleri de bizleri etkilemektedir. Etrafınızda negatif düşüncelerle boğuşan veya sürekli bir şeylere yakınan insanlar oldukça siz olumlu düşünemezsiniz. Eğer etrafınızda mutlu pozitif düşünceli insanlar bulunursa bu sizi de etkileyecek ve pozitif düşünmeye tetikleyecektir.

 • #3 Başkalarına Yardım

  Herhangi bir konu hakkında etrafınızdakilere yardım etmeniz kendinizi düşünmemenizi sağlayacaktır. Ayrıca başka kişileri mutlu etmek sizi de mutlu hale getirecektir.

 • #4 Hareket Edin

  Güzel havalarda sevdiğiniz müzikler eşliğinde yürüyüşlere çıkın. Bol bol temiz hava almanız size iyi gelecektir. Ayrıca dilediğiniz şeyi de yapabilirsiniz. Yürüş yerine yoga, pilates ve meditasyon da yapabilirsiniz. Düzenli şekilde yapacağınız egzersizler hormonlarınızı düzenler.

 • #5 Her Zaman Gülümseyin

  Çevremizdekileri gördükçe bazen kendi kendimize bunu sorgularız ama dönüpte kendimize bakmak aklımıza gelmez. Aslında sizinde bulunduğunuz ruh haliniz çevrenizdekileri etkiler. Siz gülmeye pozitif olmaya başladıkça etrafınızdakilerin de değiştiğini göreceksinizdir. Her zaman gülümsemenin gücüne inanın.

Önerilen Yazı  Üniversite Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir