Kapat

Öksürüğe İyi Gelebilecek 5 Şey

Anasayfa
Sağlık Öksürüğe İyi Gelebilecek 5 Şey

Eskiden beri günümüze kadar gelen öksürüğü gidermek adına birçok yol bulunur. Genel olarak kullanılacak olan bu çözümler bitkiseldir. Hemen hemen ödem söktürücü görevini üstlenirler. İşte geçmişten günümüze kadar kullanılmış ve hala kullanılmakta öksürüğe iyi gelecek olan o 5 şey.

 

 

5 Bal – Kekik

İkisininde içerisinde bulunan antibiyotik sayesinde özellikle üst solunum yollarındaki enfeksiyonlara karşı ilaç etkisi sağlayacaktır. Bunlar bronşit gibi hastalıklarda da kullanılabilir.Bal ve kekik ikilisini birleştirmeniz öksürüğe oldukça iyi gelecektir.

Önerilen Yazı  5 Adımda Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

 

 

4 Karabiber Çayı

Karabiber sayesinde solunum yollarınızda ki balgamı sökmeye yarar. Balgamı attığınız taktirde öksürüğünüz kesilecektir. Yapmanız gereken şey ise bir buçuk çay kaşığı karabiber tozu ve iki yemek kaşığı balı bir bardakta karıştırdıktan sonra sıcak su dökün. On beş dakika beklettikten sonra için.

 

 

3 Ilık Süt

Ilık süt solunum yolunuzdaki balgamı çözerek öksürük sorununuzu ortadan kaldırır. Ilık sütün kimyasal yapısı diğer ılık içecekler arasında farklılık gösterir. Ilık süt balgam sökücü olarak kullanılmaktadır.

Önerilen Yazı  Tırnak Yeme Alışkanlığını Önlemenin 5 Yolu

 

 

2 Turunçgiller

Herkesin bildiği üzere limon ve diğer turunçgiller C vitamini deposudurlar. Alacağınız bol bol C vitamini sayesinde öksürüğünüzü giderebilirsiniz. Eğer limon tüketecekseniz de biraz karabiber ekleyerek tüketirseniz daha çabuk giderebilir.

 

 

1 Çorba

Genel olarak bilinen ve eskilerden beri kullanılan yöntemlerden birisidir. Sıcak çorbayı içtiğiniz zaman hem boğazınızı yumuşatıp hem de öksürüğün giderilmesine katkı sağlayacaktır. İçeceğiniz sıcak çorba solunum yolunuzdaki iltihabı çözer ve öksürüğe iyi gelir.

Önerilen Yazı  Çayın Sağlık Açısından 5 Faydası

“Öksürüğe İyi Gelebilecek 5 Şey” üzerine 1 yorum

  1. onur beşen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir