Kapat

Online Alışveriş Yapmak İçin Alın Size 5 Sebep

Anasayfa
Gündem Online Alışveriş Yapmak İçin Alın Size 5 Sebep

Dünya genelinde internet üzerinden yapılan alışverin 2011 yılında totalde 600 milyar dolara yükseldiğini belgeler ve istatistik şirketleri aracılığıyla görebiliyoruz. Peki neden internet üzerinden alışveriş ?

 

Gerek sağladığı kolaylık gerekse uygun fiyat avantajları sayesinde insanların bir çoğunu online alışverişe çeken bir sürü sebep karşımıza çıkıyor. Bir mağazaya girdiniz , ürünleri deneyerek ilerliyorsunuz peşinize takılan herhangi bir mağaza görevlisi insanın gayet tedirgin olmasını sağlıyor veya mağazaya girdiniz bir ürünü çok beğendiniz fakat aradığınız ürünün size uygun bedeni mağazada bulunamıyor. Ne kadar üzücü değil mi ? İşte tam olarak burada online alışveriş devreye giriyor. Bu alışveriş yöntemini kullanmanız için 5 sebebi sizinle birlikte inceleyelim.

 

 

5 Online Alışverişin Sağladığı Kolaylıklar

Uyumadan önce üstünüzün en müsait olmadığı halde nereden alışveriş yapabilirsiniz ki ? Kasada sıra beklemeden, bazı mağazalardaki gıcık satış görevlileriyle muhattap olmadan, zamanınızdan tasarruf ederek ve en önemlisi o nefret ettiğimiz kalabalığa girmeden bir tık ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Evinizin Havasını Temizleyecek 6 Bitki

Online olarak alışveriş yaptığınızda ülkenin ,dünyanın ya da haritada yerini dahi bilmediğiniz bir yerinden alışveriş yapmanız mümkün hemde mağaza sınırlaması olmadan bunu başarabilirsiniz. Stok sınırlılığı yok, geleneksel alışverişteki gibi sınırınız bulunduğunuz konum değil. Ürün stokta kalmasa bile başka mağazaya girip orda arama yapabilirsiniz fakat . Alacağınız ürünü mağaza mağaza gezip aramaktansa bir internet sitesine sipariş verip beklemek günümüzde son derece mantıklı bir seçimdir.

 

 

4 Daha Uygun Fiyatlar ve Çeşitlilik

Büyük şehirlerde artan kira bedelleri ,reklam vergileri vs. gibi nedenlerden dolayı normal mağazaların internet mağazalarıyla rekabet gücü oldukça düşüktür. Online piyasaya yeni giren firma sayısının oldukça yüksek olması ve eskilerin yenileri piyasa dışına itmeleri aralarında olan rekabetin artmasına ve ortaya oldukça güzel ürünler çıkmasına aynı zamanda fiyatların düşük olmasına sebep oluyor. Çeşitlilik açısından baktığımızda oldukça farklı büyüklükte bir ürün çeşitliliği bulunuyor. Binlerce markanın ürünlerini internet üzerinde tek bir mağazada bulmak oldukça mümkün. Normal mağazalara karşı online mağazalar büyük ölçüde renk ve çeşit seçeneği sunuyor.

Önerilen Yazı  Her Gün Yapılabilecek 5 Sabah Alışkanlığı

 

 

3 Geleneksel Alışverişteki Satıcı Baskısı

Konumuzun giriş metninde bahsettiğimiz satıcıların, mağaza elemanlarının sürekli peşinizde olması satın almayı olumsuz etkiliyor. Rahat rahat alışveriş yapmaktan çok alıcıların yani bizlerin üzerinde bir psikolojik baskı yaratıyor. Ya da Alışverişe çıktığımızda çoğu zaman hiç ihtiyacımız olmayan eşyaları, satıcıların satış becerilerinden dolayı satın almak zorunda kalırız. Girdiğimiz dükkanda beğendiğimiz bir ürünün uygun bedenini bulamadığımda bile satıcının baskısıyla ona benzeyen herhangi bir ürünü almak zorunda kalıyoruz. Bu durumda online alışveriş rahatlık ve satıcı baskısı konusunda daha net bir tavır yaratıyor.

 

 

2 Giderlerin Oldukça Azalması ve Kolaylıkla Hediye Gönderebilme

Online alışverişin en güzel yönü akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, onlar nerede olursa olsunlar hediye göndermenizi kolaylaştırmaktadır. Artık doğum günü gibi özel günlerde hediye göndermediğiniz için uydurduğunuz bahanelerin pek bi önemi kalmıyor. Azalan giderler açısından bakarsak alışverişe çıktınız diyelim bunun yol parası var dışarıda yemek yeme derdi var dünya kadar dert 🙂 Bu gereksiz giderlerden kurtulmak için tek çare online alışveriş, evde yemeğinizi yerken alışveriş yapma imkanınız var. Düşünün bir kere mağazaya gittiniz ve aradığınızın uygun bedenini bulamadınız. Sonraki günlerde sürekli mağazaya gidip uygun beden gelmiş mi diye bakmak gibi bir derdiniz de var 🙂

Önerilen Yazı  Yürek Burkan 11 Kurban Bayramı Tweet'i

 

 

1 Başkalarının Fikirlerini Görebilme

İnternet satıcılarına göre tüketicilerin %62 si satın almadan önce bir ürünle ve hizmetle ilgili yorumları arar. Normal dükkanlarda bir müşterinin diğer ürünler hakkında ne düşündüğünü bilmesi mümkün olmuyor. Satıcıya sorsak hiçbir zaman kendi ürününü kötüleyecek durumda olmayacakları için başka bir güvenilir kaynak kalmıyor.

“Online Alışveriş Yapmak İçin Alın Size 5 Sebep” üzerine 1 yorum

  1. Mustafa TÜRKÖZ says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir