Kapat

Pürüzsüz Ve Genç Görünen Bir Boyun İçin 5 Öneri

Anasayfa
Kadın Pürüzsüz Ve Genç Görünen Bir Boyun İçin 5 Öneri

Boynunuzdaki cildin yaşlanma belirtilerini gösteren ilk şey olduğu kesin bir gerçektir. Boyun daha incedir ve daha az yağ bezi vardır. Sonuç olarak, elastikiyetini ve sıkılığını vücudunuzun diğer geri kalan kısmındaki deriden daha hızlı kaybeder. Bu basit ipuçları sayesinde, boynunuzdaki yaşlanma belirtileriyle etkili bir şekilde savaşmayı başarabilirsiniz. Uzun süre pürüzsüz, genç görünümlü bir boynu koruyabilmeyi başaracaksınız. İşte daha genç görünen bir boyuna sahip olabilmek için bazı öneriler.

 

 • #1 Nemlendirilmiş Kalın

  Her gün boynunuzu ve yüzünüzü nemlendirmek oldukça önemlidir. Bunu yapmak için özel ürünler satın almanıza kesinlikle gerek yoktur. Yüzünüzde kullandığınız nemlendirici krem ​​veya losyonu kullanmanız yeterlidir. Hindistan cevizi, badem, zeytin veya kuşburnu yağı gibi doğal ürünler kullanarak da boynunuzu bir güzel nemlendirebilirsiniz. Önemli olan, günde iki kez kullanıyor olmanızdır. Tam olarak emilene kadar uygulamak için basit bir dikey hareket kullanmayı tercih edin.

 • #2 Kötü Duruştan Kaçının

  İster inanın ister inanmayın, kötü duruş boynunuzdaki cilde daha hızlı bir şekilde zarar verebilir. Boyun ağrısına ve baş ağrısına sebep olmanın yanı sıra, boynunuzun uzun süre bükülmesini sağlamak, imkansız olmasa bile zor olan kırışıklıkların görünümünü büyük bir oranda tetikleyebilir. Bir tablete veya cep telefonuna bakarken kafanızı uzun süre eğmek zorunda kalmaktan kaçının.

 • #3 Uygun Diyet

  Doğru bir diyet yapmak, omega 3 ve 6 bakımından zengin gıdalar içerdiğinden dolayı emin olmak, vücudunuzun kollajen üretimini doğal olarak artırmasına yardımcı olacaktır. Cildinizin yenilenme ve esnekliğindeki etkileri sizde göreceksiniz. Yapılan bazı çalışmalar, yağ asitleri bakımından yüksek gıdaları tüketmek, vücudun etkili bir şekilde hücre zarlarını yenilemeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Bu sebeple, özellikle de geceleri olmak üzere keten tohumu yağı, avokado veya soğuk su balıkları gibi şeyler yemek saçlarınızı ve genç görünümlü bir boynu korumak açsından sizin için muhteşem olabilir.

 • #4 Egzersiz

  Belli basit egzersizler yapma alışkanlığını edinmek pürüzsüz, genç görünümlü bir boynu korumanıza büyük bir oranda yardımcı olacaktır. Çok basit ve yararlı bir egzersizlerden bir tanesi ise, sırtınızı düz tutmak ve çenenizi öne ve arkaya doğru hareket ettirmekten ibarettir. Başka bir kolay egzersiz sırtınız düz bir şekilde otururken başınızı ileri ve geriye doğru eğerek yapılan hareketten ibaret olmaktadır. Ardından ise ağzınızı açın ve alt dudağınızı mümkün olduğu kadar uzatıp üst dudağınıza değdirmeye çalışın. Dişinize dokunmadan bunu yapın ve bu hareketi birkaç kez tekrarlayın. Aynı zamanda ağzınızı O harfini telaffuz etmeye çalışıyormuş gibi hareket yapabilirsiniz. Bu konumu en az beş saniye boyunca tutmaya çalışın. Bu uygulamayı birkaç kez tekrarlayın.

 • #5 Eksfoliyasyon

  Boynunuzdaki cildin düzenli olarak eksfoliyasyon olması gerekmektedir (haftada bir kez). Bunu yapmak zaman içerisinde biriken ölü deri hücrelerini temizleyecektir. Cildinizi şeker, deniz tuzu veya karbonat gibi doğal maddeler kullanarak pul pul dökmeyi sağlayabilirsiniz. Bu bileşenlerin doğal yağlar, bal veya yoğurtla karıştırılması, genç görünümlü bir boyun elde etmek açısından ideal olan doğal eksfolyantlar oluşturur. Çenenizden göğsünüzün üst kısmına doğru pul pul dökmeniz gerekmektedir. Boynunuzun arkasına da bu işlemi yapmayı kesinlikle unutmayın. Daha sonra, tamamen soğuk su ile durulayın. Bu cildinize derin bir temizlik hissi verecektir.

Önerilen Yazı  Yüz Temizliğinde Yapılan 5 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir