Kapat

Roma’nın Gezilecek En Güzel 5 Yeri

Anasayfa
Seyahat Roma’nın Gezilecek En Güzel 5 Yeri

Görkemli bir yapıya sahip olan İtalya’nın büyüleyici başkenti olan Roma’da gezilmesi gereken yerlerden fazladır. Eğer bu sizin ilk kez Roma’ya gidişiniz olacaksa kesinlikle gitmeniz gereken 5 yer bunlar olmalıdır. Sizler için derlediğimiz Romanın en güzel yerleri adlı yazımız ile karşınızdayız.

 

 

5 Kolezyum

Roma’nın en büyük amfitiyatrosu M.S 80 yılında gladyatörlerin dövüşmesi için yapılmıştır. 50 bin kişilik alana sahip olan bu kolezyum gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Oldukça etkileyici olan bu yapı tam şehrin tam göbeğinde yer alır.

Önerilen Yazı  Muğla'da Kesinlikle Gezilecek 5 Yer

 

 

4 Aşıklar Çeşmesi

Asıl ismi Trevi çeşmesi olan bu çeşmeyi mutlaka görmeniz gerekir. Bu çeşmeye arkası dönük bir şekilde bozuk para atan kişinin tekrar oraya geleceğine inanılır. Bu sayede toplanan paralarda yardım kuruluşlarına bağışlanıyor.

 

 

3 Navona Meydanı

Romada birçok restoranlarla çevrili meydanlar bulunuyor. Fakat en güzeli Piazza Navona’dır. Bu meydan üzerinde üç tane çeşme bulunur. Bu meydana gelmişken sokak sanatçılarına resminizi de çizdirebilirsiniz. Bunların yanı sıra hediyelik eşya açısında geniş olan yerlerden de birisidir.

Önerilen Yazı  Urla'da Gezilecek 5 Yer

 

 

2 Pantheon

Dünya üzerinde en iyi korunmuş olan antik yapılardan birisidir. Bu yapının özelliklerinden birisi ise tavanının Dünya’nın ilk kubbe şeklinde tavanı olmasıdır. Bu yapıyı gördüğünüz zaman 2000 yaşında olduğuna inanamayacaksınız.

 

 

1 Campo De’ Fiori

Dikdörtgen şeklinde bir meydan olup gündüzleri pazaryeri olarak kullanılmaktadır. Geceleri ise bu meydan başta üniversiteli gençler olmak üzere kahkahalarla sohbet eden insanlarla dolmaktadır.

Önerilen Yazı  Otelcilik Sektörü İş İlanları Bu Yaz Birçok Kişiye İş İmkanı Sunuyor

“Roma’nın Gezilecek En Güzel 5 Yeri” üzerine 1 yorum

  1. Yat kiralama says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir