Kapat

Sabah Erken Kalkmanın 5 Faydası

Anasayfa
Gündem Sabah Erken Kalkmanın 5 Faydası

Pek çok insan sabahları erken kalkmakta zorlanır. Yıllarca çalıştıktan sonra bile erken kalmak yine de insana oldukça zor gelebilir. Fakat hayattaki diğer her şeyde olduğu gibi, bardağın dolu tarafını görmek gerekir. Bu sebepten dolayı size erken kalkmanın bazı faydalarından bahsedeceğiz. Bunun sayesinde ise erken kalkmaya daha fazla motive olmanızı ve bundan daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır. İşte sabahları erken kalkmanın bizde yarattığı bazı önemli faydalar.

 

 

5 Egzersiz İçin Geniş Bir Zaman Sağlar

Spor salonuna gitmek için öğleden sonra ya da akşamüstü bir saat belirlediyseniz, iptal etmek için buna bir sürü bahane ya da sebep bulabilirsiniz. Ya çok yorgunsunuzdur, ya gitmeniz gereken bir etkinlik vardır, ya da sadece saçlarınızın şeklinin bozulmasını istemiyorsunuzdur. Ancak sabah erken saatlerde egzersiz yaparsanız, yataktan kalktığınız gibi spor salonuna gidebilir, sonrasında da duşunuzu alıp hazırlanarak güne diğer günlere oranla daha canlı ve enerjik bir şekilde başlayabilirsiniz. Aynı zamanda iş çıkışı hiçbir aktiviteden de geri kalmamış olursunuz.

Önerilen Yazı  2018'de Euro Ne Olur ?

 

 

4 Yapmak İstediklerinizi Yapma Zamanı

Eğer bütün günleriniz ve gün içindeki saatleriniz planlı ve aktivitelerle dolu bir haldeyse, belki de sabah saatleri, kendi istediğiniz şeyleri yapmak adına sizin için iyi bir fırsat olabilir. İster kitap okuyun, ister bilgisayar oyunu oynayın veya el işleriyle uğraşın. Siz kendiniz ne yapmak istiyorsanız o aktiviteyi yapın. Eğer sabah erken saatlerde kalkarsanız, bütün bu severek yaptığınız aktiviteler sizi bekliyor olacaktır. Aynı zamanda sabah kalkar kalkmaz hoşunuza giden şeylerle uğraşmak, yaratıcılığınızı artırır; güne daha hazır, canlı,verimli ve daha enerjik başlamanızı da sağlar.

Önerilen Yazı  2018 Kanlı Ay Tutulması Hakkında 5 Önemli Bilgi

 

 

3 Kendinizle Baş Başa Kalabilirsiniz

Elbette daha fazla iş halledebilir, spor yapabilir ya da herhangi bir önemli randevunuzu aradan çıkarabilirsiniz. Bütün bunların dışında ise, kendinize bir bardak sıcak çay ya da kahve koyup, sakince ve sadece kendi düşüncelerinizle geçireceğiniz harika o zamanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer çocuk sahibiyseniz, onlar uyanmadan bir kaç saat önce kalkmak, size bütün günü atlatabilmek adına kendinizi hazırlama zamanı sunar. Bu kendinize ayırdığınız zaman sayesinde kendinizi gün içerisinde daha huzurlu hissedebilirsiniz.

 

 

2 Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Sabahları erken kalkarak egzersiz yapmanın yanı sıra, daha fazla zamanınızın olmasının başka bir getirisi de, günün en önemli öğünü olan kahvaltıya vakit ayırmanızı da büyük bir oranda sağlamasıdır. Dengeli ve düzenli bir kahvaltı yapmak, verimli olabilmeniz adına gerekli olan enerjiyi verir ve öğleden önce bir şeyler atıştırmanıza sebep olan açlık krizlerini de büyük bir oranda engellemeye yardımcı olur. Bu sebepten dolayı kahvaltı öğününü atlamamak sizin adınıza iyi bir tercih olacaktır.

Önerilen Yazı  Sevgililer Günü için dev hizmet!

 

 

 

 

1 Daha Az Stresli Bir Yolculuk

Sabahları saat 6’da, 8’dekine göre daha az trafik olduğunu söylememize gerek bile yoktur. Daha az trafik demek, işinize daha kolay ve stres yapmadan kolay bir şekilde ulaşmanız anlamına gelmektedir. Eğer çalışma saatlerinizi istediğiniz aralıkta doldurmanıza izin veren bir yerde çalışıyor iseniz, erken geldiğiniz için akşamları erken çıkma gibi bir şansınız olabilir. Bu sayede hem sabahları erken kalkarak gün boyu dinç olursunuz hem de gününüz stressiz bir şekilde geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir