Kapat

Sabahları Dinç Uyanmak İçin Yapılacak 5 Şey

Anasayfa
Sağlık Sabahları Dinç Uyanmak İçin Yapılacak 5 Şey

Sabahları erken kalkmanın yanı sıra dinç bir şekilde uyanmak çoğu insan için hiçte kolay olmayabilir. Böyle olmasının bir çok sebebi vardır, örneğin akşam yediğiniz bir yiyecek veya bir sağlık sorununuz buna sebep olabilir. Sizde sabahları dinç şekilde uyanmanın yollarını arıyorsanız aşağıda ki yolları bir göz atabilirsiniz.

Önerilen Yazı  B12 Vitamin Eksikliği Olduğunu Gösteren 5 Belirti

 

 

5 Uyanır Uyanmaz 1 Bardak Su İçin

Vücudumuzda bulunan tüm organ ve sistemlerimiz yeterli su olmadığı taktirde çalışamazlar. Yeterli su olmadığı takdirde hücre içindeki metabolik olaylarda çalışmasını yitirebilir. Vücut  sıvısının en az %2 gibi bir oranda azalmasında bile hafif yorgunluk ve dikkat toplamada güçlük oluşturabilir.

 

 

4 Duş Alın

Sabah kalktığınızda alacağınız bir duş veya yüzünüzü soğuk suyla yıkamanız kan akışınızı hızlandırarak uyanmanızı sağlar. Duş aldıktan sonra veya yüzünüzü soğuk suyla yıkadıktan sonra kendinizi daha zinde hissedersiniz.

Önerilen Yazı  Ayak Şişmesinden Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

3 Kolay Egzersizler Yapın

Uykunuzdan kalktıktan sonra 5 dakikalık yapacağınız egzersizler gün boyunca zinde kalmanızı sağlar. Evinizde yapabileceğiniz basit hareketler belirleyerek bunları her sabah yapmaya çalışın.

 

 

2 Alarm Çalmadan Uyamaya Çalışın

Kendinize bir uyku düzeni belirleyip bu düzene alıştıktan sonra kendi kendinize bunu yaptığınızın farkına varacaksınız yani alarmınız çalmadan kalkmış olacaksınız. Bu sayede sizde alarm çalmadan önce kalkmış olacağınız için kendinizi mutlu hissedeceksiniz ve o güne pozitif enerjiyle başlamış olacaksınız.

Önerilen Yazı  Erken Yaşlanmayan Neden Olan 5 Yiyecek

 

 

1 Her Gün Aynı Saatte Kalkın

Hafta içleri hafta sonlarına göre daha erken kalktığınız için vücudunuz buna alışır fakat hafta sonu daha geç kalkacak olursanız alıştığın bu düzeni bozmuş olursunuz. Bu sebepten dolayı her gün aynı saatte kalkmaya özen göstermeniz gerekir bu sayede de sabahları yorgun olmadan dinlenmiş bir şekilde uyanmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir