Kapat

Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu

Anasayfa
Kadın Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu

Kadınlar olarak genelde daha koyu renk saça sahip olanlar açık renkli saçları oldukça beğenirler ve saçlarının boya görmeden kendi saç renklerinden birkaç ton açık saçlara sahip olmak isterler. Bazı kişilerde bu işlemin oryal kullanmadan mümkün olamayacağını söylese de birkaç doğal formülle saçınızın rengini açabilirsiniz. Eğer boyalı bir saçınız varsa ve renginden memnun değilseniz de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kimyasal kullanıp yıpratmadan , tamamen doğal etkili yöntemlerle saç rengini doğal yollarla açmak, bir iki tona kadar açabilir ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 • #5 Papatya Suyu

  Küçüklüğümüzden beri adını duyduğumuz en etkili saç açma yollarından birisidir. Papatya suyu saçı açma özelliğinin yanı sıra saçınıza altın sarısı parlaklığı verir. Bunu yapmak için ise kuru papatyaya ihtiyacınız var. 2 bardak suya bir avuç papatya attıktan sonra rengi sarı olana kadar kaynatın, ancak renginin turuncu olmamasına dikkat edin. Papatyaları süzdükten sonra soğumaya bırakın ve soğuyunca karışımı boş bir sprey kutusuna boşaltın. Daha sonra saçlarınızın her yerine papatya suyunu sürün eşit miktarda dağıtın. Geriye yapmanız gereken ek şey beklemek kalıyor. Dışarı veya balkonunuza çıkarak 1 saat kadar bir süre bekleyin. Bekleme aşamasında saçınızı tarayarak kurutmanız da fayda var. Bu uygulamadan sonra eğer istediğiniz sarılığa ulaşamazsanız, ulaşana kadar her iki günde bir işlemi tekrar edin.

 • #4 Elma Sirkesi

  Elma sirkesinin de saç açıcılığı konusunda önemli yeri vardır. Duşta durulama suyu olarak kullanacağınız bu uygulama saçınızı açmaya yardım eder. Ayrıca sirkeli su ile saçınızı besleme işlemini de yapmış olursunuz. Duştan çıkmadan önce son aşamada sirkeli su ile yıkayın. Fakat bu uygulamayı düzenli olarak yapmanız gerekir. Sirkenin kokusu size ağır gelirse suya bir kaç damla lavanta yağı katabilirsiniz. Aynı zamanda bu yapılan uygulama saçınızda kepeği önler ve daha canlı saçlara kavuşmanızı sağlar.

 • #3 Bal ve Zeytinyağı

  Akıllara gelen diğer saç açma yöntemlerinden birisi de bal ve zeytinyağı ikilisidir.Yarım bardak bal ve yarım bardak zeytinyağının güzelce karıştırılması gerekir.Saçınız nemliyken dilediğiniz gibi bu uygulamayı saçlarınıza sürün.Yarım saat bekletmenin ardından saçınızı durulayın.Bu yöntemin saçınıza zararı yoktur tam tersi faydası bulunur.Bu uygulamayı bir kaç gün arayla yaparsanız kısa sürede saç renginizin açılmasını sağlar ayrıca yumuşaklıkta verir.

 • #2 Karbonat

  Doğal saç rengi açma yollarının başında bulunanlardan biriside karbonattır. Banyodayken ıslak saçlarınıza bir kaşık karbonatı alıp tüm saçınıza yedirin. Bu uygulama sayesinde karbonatın arındırıcı özelliğiyle yağlı saç derisini derinlemesine arındırıp temizler.

 • #1 Limon

  En çok bilinen doğal saç açma yollarından birisi olan limon yüzyıllardan beridir kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Bir bardak limon suyunu bir litre su ile beraber karıştırın ve ardından sprey kutusuna boşaltın. Islak olan saçlarınızın tümüne sıkın. Daha sonrada dilediğiniz gibi güneşlenmenin keyfini çıkarın. Bu uygulamayı saçınızda 20-30 dakika kadar beklettikten sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Limon ve güneş ışınlarının etkisiyle saçınızın yıpranma ihtimaline karşı bu uygulamadan sonra saçınıza bakım maskesi uygulayabilirsiniz.

 

Önerilen Yazı  Yoğurt İle Yapılabilecek 5 Bakım Önerisi

“Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu” üzerine 1 yorum

 1. Hüseyin Gözlü says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir